EKOS Ekoton Terracotta Binaların Havasını Değiştiriyor

Ülkemizin ateş tuğlası tekniğiyle klinker tuğla üretimi gerçekleştiren tek fabrikası konumunda bulunan ve alanında önde gelen kuruluşlardan biri olan EKOS Klinker Tuğla, cephe kaplama ürünleri ile kalitesini ortaya koyuyor. EKOS Klinker Tuğla’nın en çok tercih edilen ürünleri arasında ise EKOS Ekoton Terracotta Giydirme Cephe Sistemi geliyor. Ekoton Terracotta, kullanıldığı tüm binalara renk ve estetik katıyor.

Yaşadığımız binaların estetiği ve hayat kalitemizi artıran yapı özellikleri hepimiz için büyük önem taşıyor. Ürün çeşitliliği ve üstün kalitesiyle dekoratif cephe ve zemin kaplama tuğlaları alanında faaliyet gösteren EKOS Klinker Tuğla, her detayı ile dikkat çeken binalar yaratıyor. EKOS Klinker Tuğla’nın Ekoton Terracotta cephe kaplama tuğlası; tüm binalarda pimli, klipsli ya da kancalı askı sistemlerine arkasında bulunan kanallar vasıtasıyla da hızla ve kolayca uygulanabiliyor.


Ekoton Terracotta, kullanıldığı binaların havasını değiştirirken, renk katarak çok daha estetik görünmelerine de yardımcı oluyor. Birleşme noktaları ve köşe detaylarında çok özel çözümler sunan ürün, doğal kilden üretildiği için ışıktan etkilenmiyor, yanmıyor, tuz kusmuyor ve rengi de solmuyor. Oldukça dayanıklı olan Ekoton Terracotta, bina var oldukça varlığını ve estetiğini koruyor. Ürün ile bina duvarı arasına EPS, XPS, taşyünü vb. her türlü yalıtım malzemesi uygulanabiliyor.

Her binaya farklı ölçülerde çözüm imkanı…

EKOS Klinker Tuğla tarafından ilk Ar-Ge çalışmaları 2007 - 2008 yıllarında yapılan Ekoton Terracotta, bugün 25x50 cm, 30x60 cm gibi standart ölçülerden 75 cm boya kadar tüm ara ölçülerde ve farklı projelere uygun milimetrik hassasiyetle üretiliyor. TS EN 1304 standardına uygun olarak hayata geçirilen ürün, her aşamasında tek tek ölçü ve fiziksel özelliklerine göre kontrol ediliyor. Nihai ürün testleri düzenli olarak her üretim partisi için yapılarak kalitesi sürekli kontrol altında tutuluyor. Bakımı da oldukça kolay olan Ekoton Terracotta, kullanıldığı cephelerde sızdırmazlık özelliği, yüksek kırılma mukavemeti ve dona dayanıklılığıyla da fark yaratıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)