EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Ekoyapı Dergisi ‘YEŞİL RAPİDO’ LEED GREEN ASSOCIATE EĞİTİMİ ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi

Ekoyapı Ekolojik Yapı ve Yerleşimler Dergisi 27 EYLÜL 2013 tarihinde CNR EXPO 1. HALL - BEST’13 Fuarı eğitim alanında verdiği "Yeşil Rapido" LEED GREEN ASSOCIATE eğitimi ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi.

Ekoyapı Dergisi’nin, ERKE işbirliği ile düzenlediği ‘Yeşil Rapido’ etkinliğinde Yapı sektörünün profesyonelleri ve öğrencilerden oluşan 55 kişilik katılımcı gruba LEED GREEN ASSOCIATE eğitimi verildi.Ekoyapı Dergisi, “Yeşil Rapido - LEED GREEN ASSOCIATE Eğitimi”, ülkemizde yeşil bina uygulamalarını tasarlayan ve hayata geçiren mimarlık ve inşaat firmalarından seçilmiş kişilere ve bu konuda eğitime önem veren üniversitelerin mimarlık – mühendislik fakültelerinden seçilmiş lisans son sınıf öğrencilerine Sayın Cemil Yaman tarafından verildi. Sertifika bedelleri ve organizasyonun tüm masrafı, organizasyonun destekçileri tarafından karşılandı ve katılımcılardan herhangi bir eğitim bedeli alınmadı.


Türkiye’nin önde gelen yeşil malzeme üretici-temsilcilerinin desteği ile gerçekleşen Yeşil Rapido etkinliğinin ilkinin Platin Sponsorları Eczacıbaşı’nın Vitra Artema markası ve ETY İnşaat olurken; Trakya Cam, Tarkett Zemin Kaplamaları ve Dörken Sistem Altın Sponsor; AKG Gaz Beton, Rehau ve Schüco Gümüş Sponsor olarak etkinliğe destek verdiler.

Gün boyu süren eğitimi tamamlayan 55 katılımcıya sertifikalarını, eğitimin ardından düzenlenen yemekte Cemil Yaman ve Ekoyapı Dergisi İmtiyaz Sahibi Sevda Yayla takdim etti.

Sertifikasını alan katılımcılar böyle bir imkanın kendilerine verilmesiden dolayı gerek organizasyona gerekse organizasyonun destekçilerine teşekkürlerini ileterek, etkinliğin devamını dilediklerini ifade ettiler.

Üç yılı aşkın süredir yayınlanan Ekoyapı Dergisi, Yeşil Rapido etkinliği ile profesyonel çevrede konu ile ilgili farkındalık yaratmak, yeşil yapı üretiminde ihtiyaç duyulan, sertifikalama sürecine katkı sağlayacak malzeme ve uygulamaları tanımak / tanıtmak amacına bu etkinlikle bir katkı daha sağladı.

Yeşil Rapido Eğitimleri, 2014 yılı içerisinde de 4 etkinlikle devam edecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)