​ERA Mimarlık 2017 Yaz Stajı Başvuruları Başladı

ERA Mimarlık geçen sene başlattığı yaz staj programını 2017’de de tekrarlıyor. Buna göre ERA Mimarlık’ın İstanbul Ataşehir’deki ofisinde veya İstanbul içindeki şantiyelerinde staj yapmak isteyen mimarlık ve iç mimarlık bölümünde okuyan 3. ve 4. Sınıf öğrencileri, 17 Mart 2017’den itibaren Nisan ayı sonuna dek ERA Mimarlık’a portfolyoları ile başvurarak bu programa katılma taleplerini iletebilirler. Başvurular arasında yapılacak değerlendirme ile ofis için 4, şantiye için 4 öğrenci seçilecek.

Minimum 30 iş günü boyunca staj yapması beklenen öğrenciler, çalışma süresi boyunca gösterdikleri performanslarına göre şirket yetkililerince değerlendirilecek. En başarılı bulunan iki stajyerden biri ERA’nın Çin’deki ofisinde, diğeri de Fransa’daki ofislerinde 1 hafta boyunca konuk edilecek. Bu süre içinde bulundukları şehirde gözlemler yapma şansına sahip olacak öğrenciler aynı sürede ERA Mimarlık’ın yurtdışı ofislerinde devam eden projelerin üretim süreçlerini de izleyebilecekler.

Programa katılmak için 15 Mart’dan itibaren staj@era-arch.com adresine öğrenciler CV ve portfolyoları ile başvurabilir. Portfolyolar maksimum 10 mb olmalıdır.

ERA Mimarlık Yaz Staj Programı koşulları

1-      Stajyerler kesintisiz minimum 30 iş günü staj yapacak şekilde takvimlerini ayarlamalılar.

2-      Staj programı sadece Mimarlık ve Şehir Bölge Planlama Bölümü öğrencilerine açıktır.

3-      Takvim

a.      Başvuru süresi 17 Mart – 30 Nisan 2017

b.      Değerlendirme 2 Mayıs 2017

c.       Staj süresi Haziran-Eylül ayları arasında 30 iş günü olmalıdır. 

4-      Staj çalışması süresince öğrencilerin performansları ERA Mimarlık bünyesinde oluşturulacak bir jüri tarafından değerlendirilir.

5-      Başarılı öğrencilerden seçilen ikisi, bir sonraki yıl ERA’nın yurtdışı ofislerinde (Fransa ve Çin) 1 hafta boyunca ağırlanır. Bulundukları bölgede mimari araştırma ve gezi yapmaları istenir. Bu geziden üretilecek araştırmaların sonucu daha sonra ERA Mimarlık’ta sunulur ve ERA Mimarlık Arşivine alınır.

                                                                                                                     


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)