Ersa Mobilya, Tasarımlarıyla İlgi Odağı Oldu

ERSA Mobilya’nın ORGATEC 2014’te 196 metrekarelik standıyla Türkiye’yi temsil eden 22 firmadan biri olduğunu söyleyen Yalçın Ata, fuarda yenilenen Wall Dolap serisi, Erdem Akan ve Boğaç Şimşir’in imzasını taşıyan Boxer Grubu ve Alman PE International firmasıyla sürdürülebilirlik konusundaki çalışmalar sonucunda ortaya çıkan Ersa Green Line serisini ilk kez sergilediklerini hatırlattı.

Önümüzdeki yıl ofis mobilyasında öne çıkan detaylarla ilgili bilgi veren Ata, şunları söyledi:

“Fuarda genel olarak gözlemlediğimiz, kaşe kumaşın çok yaygın kullanıldığı akustik bölme sistemleriydi. Çalışma sandalyelerinden ayırıcı/bölücü panellere, bekleme koltuklarından aksesuarlara hala birçok farklı üründe kullanım kolaylığı nedeniyle vazgeçilmezlerden olan kaşe kumaşı sıkça görmek mümkün. Renk olarak da, özellikle koltuklar başta olmak üzere, çok sayıda farklı üründe, pastel renklerin kullanıldığını görmek mümkün. Açık pembeler, bebek mavileri ve vizon renkleri, farklı firmalarda karşımıza çıktı.


Ofiste kullanılan ürünler daha feminen çizgilerde tasarlanmış ve pastel, soft renkler tercih edilmiş. Masa tabla renklerinde de genel olarak, beyaz melamin ve laminat dışında bir renk görmek pek mümkün değil. Ahşap doğal kaplamalar, cam masalar ve farklı renklerde melamin/laminat masalar ancak çok özel ürünlerde karşımıza çıkıyor. Genel olarak tercih edilen renk beyazdan yana.”


Ece Yalım ve Oğuz Yalım tasarımı Frame ve Twins ürünlerinin de fuarda yer aldığını ifade eden Ata, “Schaffenburg fiması ile ortak çalışma olan Unite oturma grubu ile Arti numune ürünü oldukça ilgi çekti. Schaffenburg firması da kendi satış ekibi ile müşterilerini standımızda ağırladı. Bunun yanında İKSV Tasarım Bienali kapsamında, ERSA Mobilya’nın Kültürel ve Sosyal Sorumluluk girişimi olan “Box in a Box Idea” ekibi tarafından hazırlanan unutulmaya yüz tutmuş zanaat ve zanaatkârları konu alan “Tekrarsız” belgeselleri, yurtdışında ilk kez ORGATEC fuarında izleyicilerle buluştu” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)