Etkileyici Bir Bina Yenileme Projesi

MVRDV, Münih'in güneyinde yollarla çevrili zorlu bir alanda yer alan bir bina kompleksinin yenilenmesini projesini duyurdu. Mevcut dokuz bloktan oluşan bina kompleksine iki basamaklı kulelerin eklenmesiyle tasarlanan yeni proje ile mevcut yapılanma genişletiliyor ve bölgenin merkezine yeşil bir plaza konumlandırılırken mahalle için de yeni bir çekim noktası yaratılıyor.

MRDV

Şu anda tıbbi bir kliniğe ve ofislere ev sahipliği yapan, Münih'teki Candidplatz'a komşu olan bölgedeki binalar, yapıların gömülü karbonundan yararlanılarak korunacak. Ofisin önerisi; mevcut yapının restoranlar, fitness stüdyosu, yaşlı bakım merkezi, çocuk kreşi ve bir kültür merkezi eklenerek genişletilmesi yönünde. 

MRDV

Tasarımda, her biri dört yığılmış bloktan oluşan iki kule birbirine doğru eğiliyor ve tepede birleşiyor.  Candidplatz'dan bölgeye yaklaşan insanları karşılayan bir “kapı” görüntüsü oluşturuyor. Değişken hacimler, çatıda ortak bir teras alanının oluşmasına olanak tanıyor ve elbette çatı yeşil çatı olarak planlanıyor.Mevcut yapı kompleksinin avlusunun genişletilerek, yakındaki metro istasyonunun duvarlarındaki sanat eserleriyle görsel bir bağlantı oluşturması planlanıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)