Farklı Sektörlerde 3 Markadan, Mağazacılıkta Yenilikçi Bir Hamle

Daikin, İntema ve Miele ile uzmanlığını birleştirerek perakende sektöründe yenilikçi bir girişime imza attı. Yapılan işbirliğinin sonucunda, Haziran ayıyla birlikte Daikin’in 80 bayisinde Miele ürünlerinin, 10 İntema Mağaza’da ise Daikin klimaların satışına başlandı.

Farklı sektörlerdeki uzmanlıklarıyla tüketicilerin hayatını kolaylaştıran konfor ürünleri sunan Daikin, Miele ve İntema markaları, 10 Haziran 2014 Salı günü Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’ta gerçekleştirilen lansmanla, mağazacılıkta güç birliği yaptıklarını açıkladı. Uzun soluklu ve kapsamı genişleyecek bir işbirliğine imza attıklarını vurgulayan Daikin, Miele ve İntema yöneticileri, tüketiciye daha geniş bir hizmet ağıyla ulaşmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.


Klima Mağazalarında İlk Kez Beyaz Eşya Satılacak

Bu işbirliğinin, tüketicinin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunan bir yapılanma olması açısından da önem taşıdığını vurgulayan Önder, şu bilgileri verdi: “Miele ile imza attığımız ortak çalışma doğrultusunda ilk etapta, 80 Daikin bayisinde Miele ürünlerinin satışına başlanacak. Daikin’in şu anda Türkiye çapında 187 bayisi bulunuyor. Yaptığımız uzun vadeli iş ortaklığı, mevcut bayilerimizin yanı sıra aramıza katılacak yeni bayilerimizi de bu işbirliğinin bir parçası yapacak. Türkiye’deki mevcut yapıya baktığımızda, split klima satışlarının büyük bir kısmının beyaz eşya ürünleri satan mağazalarda yapıldığını görüyoruz. Biz ise farklı bir işbirliğine imza atarak klima mağazalarında beyaz eşya ürünlerinin satışına başladık. Geçmişleri ilk’lerle dolu olan Dakin ve Miele, bu işbirliğiyle de alanında bir ilk’e imza atmış bulunuyor. İlk kez bir klima mağazasında, bir beyaz eşya markası tüm ürün grubuyla yer alıyor. Amacımız klima uzmanı Daikin ile beyaz eşya devi Miele markalarını aynı çatı altında buluşturarak ürün ve hizmet kalitesi açısından tüketici memnuniyetini daha üst düzeye taşımak.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)