Fenercioğlu Kıbrıs’a ‘Yeni Miami’yi İnşa Ediyor

Fenercioğlu, Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul markalarından biri olarak tanınıyor. Alanya ve Antalya'da başarılı projelere imza atan firma, şimdi Kuzey Kıbrıs'ta yeni projeler geliştirmeye başladı. Gaziveren bölgesinde 'Yeni Miami' olarak adlandırılan bir proje için çalışmalara başlayan Fenercioğlu, daireleri 63 bin pound'dan satışa sundu.

yeni Miami

Şirket, Türkiye'deki başarısını yurt dışına taşıma kararı alarak Kuzey Kıbrıs'ta 8 şantiyeye sahip. İlk etapta 1054 konutun üretimine başlayan firma, daireleri uygun fiyatlarla ve esnek ödeme seçenekleriyle satışa sunuyor. Yatırımcılara 10-12 yıl kira çarpanı vadeden şirket, bölgedeki potansiyeli ve talebi değerlendiriyor.

Fenercioğlu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu, Kuzey Kıbrıs'ın dinamiklerinin farklı olduğunu ve bu bölgede yatırım yapmanın avantajlarını vurguluyor. Şirket, Avrupa'nın bu bölgeyi sevmesi ve mülk değerlerinin sürekli artmasıyla ilgili bir güven oluşturuyor.

Ayrıca, Fenercioğlu'nun gayrimenkul yatırım fonu kurma planları da bulunuyor. Bu fon, daha düşük alım gücüne sahip yatırımcılara da seçenekler sunmayı amaçlıyor. Şirket, doğru lokasyonlarda projeler geliştirerek yatırımcılarını enflasyona karşı koruyacak ve kazanç sağlayacak seçenekler sunmayı hedefliyor.

Fenercioğlu, Türk şirketlerinin yurt dışında güçlü olmasının ve ülkeye döviz kazandırmasının önemini vurguluyor. Ayrıca, şirketin öz kaynaklarını kullanarak kredi kullanmadığını ve yatırımlarını sağlam temeller üzerine inşa ettiğini belirtiyor.

Şirket, gelecekteki planlar arasında İzmir'de büyük bir kentsel dönüşüm projesine başlamak da var. Bu proje, 55 dönümde 1700 konut ve ticari alanlar içerecek ve İzmir'in deprem bölgesindeki güvenliği artırmayı hedefliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)