FORM, Mitsubishi Heavy VRF Enerji Verimli Klima Sistemleriyle “Metro Ofis Kartal” ‘ın Çözüm Ortağı Oldu

Helis Metro Ofis projesi, ısıtma-soğutma ihtiyacı için sürdürülebilirlik ilkeleri dikkate alınarak tasarlanan enerji verimliliği yüksek Mitsubishi Heavy VRF klima sistemlerini tercih etti.

Helis Yapı’nın Kartal da inşa ettiği Yakacık metrosuna 5 adım uzaklıktaki Metro Ofis, 19 kattan ve 77 bağımsız bölümden oluşuyor. Form VRF Sistemleri A.Ş’nin gerçekleştirdiği uygulama da 1.200 kW’lık ısıtma ve soğutma sistemi için 56-68 kW aralıklarında 20 adet dış ünite ve 113 adet kanallı tipi iç ünite kullanıldı.


Sistem nasıl işliyor?

Proje de kullanılan Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri; dış ünite grubunun, birden fazla bağımsız noktaya hitap eden iç ünitelere bağlanmasıyla her ofis alanının arzu edilen ısıtma, soğutma ve havalandırma konfor şartlarını sağlıyor. Çift inverter teknolojisine sahip dış üniteler ile kısmi kullanımlarda minimum elektrik tüketimiyle istenilen konfor daha hızlı bir şekilde elde ediliyor.

Fosil yakıtlı ısıtma cihazlarına göre düşük CO2 salınımıyla çevreye ve kolay kullanımıyla da kullanıcıyla dost bir teknoloji olan Mitsubishi Heavy VRF sistemleri, tüm soğutma, ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılar.

Mitsubishi Heavy Industries VRF klima sistemleri, en yüksek enerji verimliliği sunmakla birlikte enerjinin doğru yönetimi ve kontrolü felsefesi ile üretiliyor. Mitsubishi Heavy Industries Grubu Global 100 Endeksi-Sürdürülebilir Şirketler sıralamasında 66. Sırada yer alarak klima sektöründen bu sıralamada yer alan tek firma olarak dikkat çekiyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)