GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi İşbirliği İle Düzenlenen GL!C Buluşmalarının Dördüncüsünde “İşleyen Mekanlar” Konuşuldu.

Dünyanın önde gelen sıhhi tesisat üreticisi GROHE Türkiye ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle düzenlenen GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları’nın 4’üncüsünde insanların kalabalık olarak bir arada bulundukları stadyum, kültür merkezi, havalimanı, AVM gibi “İşleyen Mekanlar” ele alındı. 1 Kasım Perşembe akşamı gerçekleşen buluşmaya konuşmacı olarak katılan mimarlar “İşleyen Mekanlar” başlığına uygun projeleri yaptıkları sunumlarla katılımcılara aktardılar.

İşleyen Mekanların tasarımında hem yapım aşamasında hem kullanım döneminde kaynakların en etkin şekilde kullanılmasının öneminin vurgulandığı sunumlarda bu tür inşaatların tipolojisine dair yeni yaklaşımlar ele alındı.

Sıhhi tesisat sektöründe inovasyon, kalite, tasarım, teknoloji ve işlevselliği öne çıkaran ürünleriyle mimarlara geniş seçenekler sunan GROHE ile, mimarlığın Türkiye'de nitelikli bir şekilde uygulanabilmesi  için çalışmalarını sürdüren Arkitera Mimarlık Merkezi’nin gerçekleştirdiği seminere projelerini sunmak üzere GMW Mimarlık’tan Pınar İlki Emekçi, Bahadır Kul Mimarlık’tan Bahadır Kul, Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklığı’ndan Dilgün Saklar, Görkem Volkan Design Studio’dan Görkem Volkan ve Kerem Meral ile PAB Mimarlık’tan Pınar Gökbayrak ve Burçin Yıldırım katıldı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)