EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Havalandırmada Bonus’lu Kalite

Bonus Taş Yünü, konut alanında olduğu kadar çok sayıda endüstriyel tesisin de yalıtım ihtiyacını karşılamada başrol oynuyor. Enerji santralleri, üretim tesisleri, sağlık yapıları, kamu binaları gibi çeşitli alanlardaki yapıların yalıtım ihtiyacı için amaca uygun ürünler ve özel detay çözümler ile hizmet sunan Bonus Yalıtım; geniş ürün gamı, yüksek teknolojili üretim prosesi, hızlı ve güvenilir sevkiyat avantajları ile yalıtım sektöründe tercih edilen markalar konumunda bulunuyor.

Düşük Isıl İletkenlik, Özel Üretim, Yüksek Performans

Bonus Taş Yünü kullanılacağı detay ve alana göre değişen yoğunluk ve kalınlık özellikleri ile geniş ürün çeşitliliği sunuyor. 0,033 W/mK gibi oldukça düşük ısıl iletkenlik katsayısı, çeşitli yoğunluk ve kalınlıkları ile mükemmel yalıtım sağlayan Bonus Taş Yünü, tozuma yapmama özelliği ile kullanıcı ve uygulayıcı dostu olmasının yanı sıra enerji verimliliğini de garanti ediyor. Dikey ve yatay depolamaya uygun, müşterinin talebine göre paletli (120cmx120cm ve 120cmx180cm) ve shrinkli sevkiyat imkânı ile Bonus Taş Yünü, şantiye ve depolama alanlarında herhangi bir karışıklığa neden olmadan, çok kata kadar istiflenerek depolamada alan avantajı da sunuyor. 

Bonus Taş Yünü düşük ısıl iletkenlik katsayısı yanında, α=0,9-1 (alfa sabine) ideal ses yutum katsayısı ile klima santrallerinde proses esnasında oluşan gürültünün yalıtılmasında da aktif rol oynuyor. 

Bonus Yalıtım ile Hijyenik Havalandırma

Bonus Taş Yünü ile yalıtılan havalandırma sistemleri, Eurovent Certita tarafından verilen hijyenik opsiyon sertifikası alma konusunda bir adım önde oluyor. “Eurovent Certified Performance” adıyla verilen bu opsiyon, klima santrallerinde kullanılan malzemelerin kalitesini, seçilen komponentlerin ve komponentlerin içerisinde bulundukları gövdenin bakım seviyesini kontrol ederek santralin hijyenik beklentisini garanti altına alıyor. Günümüzde sürdürülebilirlik adına en önemli hedef olan karbon ayak izini azaltma hedeflerine uymak ve bina kodları ile ilgili yönetmeliklerin getirdiği kısıtlara uymak için, performans verilerine dayanan kesin hesaplamalar gerekiyor. Bu yeni hijyenik belgelendirme ile klima santrali imalatçıları, ürünlerinin her türlü yapı projesi için güvenirliğini yükseltecek, cihazlarının performansları konusunda tereddütleri ortadan kaldırıyor. Bonus Taş Yünü, son teknolojili üretim prosesi, benimsediği çevreci yaklaşım ve doğal üretim anlayışı ile kullanılan klima santralleri ve havalandırma yapılarının Eurovent Sertifikası alım aşamasında üreticilere büyük avantaj sağlıyor.

Isı, Ses ve Yangın Yalıtımında ‘İyisi’ : Bonus Taş Yünü

2012 yılından bugüne milyonlarca metrekare kullanımı ile ülkemizin ısı, ses ve yangın yalıtımı alanındaki lider markalarından olan Bonus Taş Yünü, yarım asırlık sanayicilik tecrübesi ve yalıtım sektöründe 19 yıla yaklaşan üretici kimliğine sahip Eryap Grup’un Sakarya/Hendek’teki %100 Türk sermayeli ve yüksek teknolojiye sahip tesislerinde üretiliyor. Yurt içindeki kullanımının yanı sıra çeşitli ülkelere ihraç edilen Bonus Taş Yünü, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahip olarak yalıtımın “iyisini” sunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)