EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Mantolamada ‘İyisi’: Bonus Taş Yünü

2012’den bu yana çok sayıda prestijli projenin tercihi olan Bonus Taş Yünü, Premium F mantolama ürün grubuna yeni bir ürün ekledi. Premium F120 isimli yeni ürün ile birlikte Bonus Premium F ailesi artık daha güçlü.

Üretimine başlanan ilk günden itibaren kaliteli üretim anlayışı ve üstün performans özellikleri ile tercih nedeni olan Bonus Taş Yünü, Premium F manto grubu ürün gamını genişletti. Daha önce F ve F150 isimli iki seri ile mantolama uygulamalarında kullanılan Bonus Taş Yünü, Premium F120 isimli yeni ürün serisi ile kalite iddiasını bir adım ileri taşıyor.

Bonus Taş Yünü Premium F120 serisi 15 kPa yüzeye dik çekme dayanımı ile muadillerine göre üstün performans sağlıyor. 0,035 W/mK gibi düşük ısıl iletkenliği ve yüksek yüzeye dik çekme dayanımı özelliklerini bünyesinde barındıran Premium F120 serisiyle birlikte yapıları yalıtımın iyisi ile buluşturmaya devam edecek.

Artırılmış Ürün Kalitesi, Uygulayıcı Dostu

Bonus Taş Yünü Premium F ürün gamına eklenen yeni ürünün yanı sıra, tüm Premium F serisi ürünlerin kalite iyileştirmeleri yapıldı. Bonus Premium F serisi artık daha az tozuma, daha iyi sıva tutuculuk sağlayan üst yüzey, gözle bile görülebilen boyutsal kararlılık ve daha rijit levha özellikleri ile ön plana çıkıyor. Aynı zamanda paletli sevk özelliği ile paketler dökme olarak değil, ahşap paletlerle uygulayıcılara ve satış noktalarına ulaştırılıyor.

Daha Hafif, Daha Güçlü

Bonus Taş Yünü Premium F serisi artık daha az yük ile daha yüksek performans sunuyor. Bonus Taş Yünü Premium F serisi Ür-Ge çalışmaları neticesinde iyileştirilen üretim teknolojisi sayesinde artık istenen tüm teknik performansları daha düşük yoğunluklarda sunabiliyor. Bu sayede binalara muadillerine göre daha az bir yük bindirerek performans ve avantajı bir üründe buluşturuyor.

Isı, Ses ve Yangın Yalıtımında ‘İyisi’ : Bonus Taş Yünü

2012 yılından bugüne milyonlarca metrekare kullanımı ile ülkemizin ısı, ses ve yangın yalıtımı alanındaki lider markalarından olan Bonus Taş Yünü, yarım asırlık sanayicilik tecrübesi ve

yalıtım sektöründe 19 yıla yaklaşan üretici kimliğine sahip Eryap Grup’un Sakarya/Hendek’teki %100 Türk sermayeli ve yüksek teknolojiye sahip tesislerinde üretiliyor. Yurt içindeki kullanımının yanı sıra çeşitli ülkelere ihraç edilen Bonus Taş Yünü, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahip olarak yalıtımın “iyisini” sunuyor


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)