Hem Prefabrik Hem Ekolojik

LEED Platinyum Sertifikalı Union Flats Konutları

Prefabrik mimari ve enerji verimliliği, Kuzey Kaliforniya'daki tamamlanmış en büyük modüler konut girişimlerinden biri olan The Union Flats'te buluşuyor. Union City’de, yerel BART istasyonu ve halka açık yeni meydanın tam karşısında yer alan konutlar, hem yürüme alanları, hem de yeşil alanlara yakınlığıyla beğeni topluyor. 2018 senesinin Ağustos Ayında, David Baker Mimarlık tarafından tamamlanan güneş enerjili proje LEED Platinyum Sertifikası kazandı. Projede 40 adet yaşam ve çalışma alanı olarak tasarlanmış çatı katları mevcut- bina bu haliyle Union City için yeni bir konut tipi oluşturuyor.

Yaklaşık 290.000 metrekarelik bir alanı kapsayan Union Flats, 243 modern ve pratik kiralık eviyle yüksek yoğunluklu bir konut projesi. Proje, DBA tarafından, 2012 yılında tamamlanan ve ödül kazanmış olan uygun fiyatlı bir konut girişimi özelliği taşıyan Station Center Family Housing'i de içeren transit odaklı imar planının bir parçası olarak geliştirildi. Station Center Family Housing'te olduğu gibi, Union Flats de aktif ve canlı bir sokak manzarasını ön plana çıkarıyor - iki proje arasında, genişletilmiş kaldırımları ve zemin seviyesindeki verandaları da içeren peyzajlı bir gezinti yolu mevcut.

Büyük bir yüzme salonu, yeşil çatılı kameriyeler, ortak çalışma alanları, köpek yıkama alanları, kiralama işlemlerinin yapıldığı ofisin bulunduğu büyük avlu sayesinde topluluk duygusu da beslenmiş oluyor.

Sitenin arka tarafında 244 adet park yeri mevcut. Garaj, yan taraftaki tren yolundan gelen sesi bloke edecek şekilde yerleştirilmiş. Bina tasarımında ayrıca istenmeyen güneş enerjisini azaltma yönünde yapılmış çalışmalardan faydalanılmış.

Union Flats farklı prefabrik inşaat tiplerinden inşa edilmiş: temel üzerinde modüler set, modüler Tip 1 podyum ve modüler Tip 1 beton garaj. Union City’de yapının temelleri atılırken, Guerdon Enterprises da Boise, Idaho’da 388 modüler üniteyi imal etmiş. Dev bir vinç sayesinde üniteler günde ortalama 12 parça olacak şekilde yerleştirilmiş.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)