Iglo Architects’ten Multifonksiyonel Bir Endüstri Yapısı: Ansan

Deliklikaya Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirilecek Ansan üretim ve yönetim binası projesinin tasarlanma sürecini endüstri yapılarındaki ulusal ve uluslararası başarılarıyla dikkat çeken Iglo Architects üstlendi.

Banyo ve mutfak aksesuarları üreticisi Ansan Metal ve Plastik firması, Deliklikaya Sanayi Bölgesi’nde yer alacak 25.000 metrekarelik üretim ve yönetim binasının tasarlanma sürecini Türkiye’de konunun yetkin mimarlık ve tasarım ofislerinden biri olan Iglo Architects ile yürütüyor.

Tasarım süreci Mimar Zafer Karoğlu ve Mimar Esen Akyar Karoğlu ortaklığındaki Iglo Architects tarafından üstlenilen Ansan Üretim ve Yönetim Merkezi binası, barındırdığı üretim, yönetim ve sosyal alanlarıyla multifonksiyonel bir endüstri binası olarak tasarlanmış. Yapıda konferans salonları, showroomlar, ofisler, müşteri ağırlama mekanları ve sosyal alanlar yer alırken arazideki kot farklılıkları kullanılarak katlara araç ulaşımı sağlanmış. Sosyal alanlar ise cephelere eklenen teraslar ile nefes alınabilecek mekanlara dönüştürülerek çözümlenmiş.

2021 yılının son çeyreğinde inşaatına başlanan Ansan Üretim ve Yönetim Merkezi'nin firmanın uluslararası tasarım çizgisini yansıtan, dünya standartlarında bir endüstri yapısı olarak hayata geçirilmesi hedefleniyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)