İnşaat Sektöründe “Mimari Haklar” Kadir Has Üniversitesi’nde Tartışılacak

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Dr. Levent Bıçakçı Hukuk Bürosu tarafından ortaklaşa düzenlenen “İnşaat Sektöründe ‘Mimari Haklar’ Sempozyumu” 11 Nisan 2014 Cuma Günü Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Güzel ve Avukat Dr. Levent Bıçakçı’nın açılış konuşmaları ile başlayacak olan sempozyumun ilk oturumunda, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Özge Uzun Kazmacı "Türk Borçlar Kanununa Göre Eser Sözleşmesinde Yüklenicinin ve Özellikle Mimari Projelerde Mimarın Ayıp Sebebiyle Sorumluluğu", Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Esra Hamamcıoğlu ve Kadir Has Üniversitesi Araştırma Görevlisi Argun Karamanlıoğlu, “Mimari Tasarım ve Eserlerin Korunması”, Dr. Levent Bıçakçı Hukuk Bürosu’ndan Avukat Sevde Erek “Mimari Tasarım ve Eserlerin Korunmasına İlişkin Yargı Kararlarının Değerlendirilmesi” konularında sunum yapacak.


Sempozyumun Teğet Mimarlık’tan Mimar Ertuğ Uçar’un moderatörlüğünde yapılacak ikinci oturumunda ise, Dr. Levent Bıçakcı Hukuk Bürosu’ndan Avukat Cihan Kıraner, “Yapı Denetimi Kuruluşları ve Türkiye’de Yapı Denetimi Uygulamaları”, Avukat Kaan Karcılıoğlu “İmar Kirliliğine Neden Olma Suçu”, Dr. Levent Bıçakcı Hukuk Bürosu’ndan Av. H. Can Bıçakcı da “Yükleniciler ve Mimarlar İçin Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları ve FIDIC Sözleşmeleri” konularında sunum yapacak.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü Galata Salonu’nda 11 Nisan 2014 Cuma günü saat 14:00’da başlayacak sempozyum ücretsiz olarak izlenebilecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)