Interface’in “Human Naturetm” Koleksiyonu Güzel Düşünceleri Harekete Geçiriyor

Human Nature, insanın özünde doğayla olan bağlantısından yola çıkarak, orman zeminleri, çimenli alanlar ve çakıllarla döşenmiş bahçe yolları gibi en temel yüzey kaplamalarında bulunan görsel ve dokunsal yapılardan ilhamını alıyor.

Global karo halı üreticisi Interface, uzun senelerdir birlikte çalıştığı ve sürdürülebilir tasarım uygulamalarında dünya lideri olan David Oakey tarafından tasarlanan en son koleksiyonu Human Nature™’ı piyasaya sürdü.

Dünya genelinde satışa sunulan koleksiyonun temeli; ışıkla, renkle, dokuyla ve detaylarla hisleri uyaran alanlar tasarlamanın insanın yaratıcı ruhunu ateşleyeceği düşüncesine dayanıyor. Bu koleksiyon, markanın güzel düşünceler uyandıran zarif alanların küratorluğunu yapmasına temel hazırlıyor.


Human Nature, insanın özünde doğayla olan bağlantısından yola çıkarak, orman zeminleri, çimenli alanlar ve çakıllarla döşenmiş bahçe yolları gibi en temel yüzey kaplamalarında bulunan görsel ve dokunsal yapılardan ilhamını alıyor.

Interface’in kreatif direktör yöneticisi Chip DeGrace, “Doğal dünyayı daha çok tanıdıkça tasarıma olan yaklaşımımızda değişiklikler yapmak için daha çok ilham alıyoruz” diyor ve ekliyor, “Bu koleksiyon hem akla hem de güzelliğe hitap ediyor ve Tabiat Ana’nın Interface’in yarattıklarından, mimarların ve dekoratörlerin yaratabildiklerinden ve bu kreasyonların işyerlerinde nasıl güzel düşünceler uyandırabileceğinden hem etkileneceğini hem de bunlarla gurur duyacağını düşünüyoruz.”

Doğal dünyada, her şeyde olduğu gibi dönüşümler çeşitlidir. Human Nature 50cm x 50cm kare yer karosu ile pürüzsüz bir şekilde eşleşen ve yaratıcı zemin tasarımları yaratıp tasarım çeşitliliğine katkıda bulunan, beş adet 25cm x 1m ebatında Skinny Planks karo halı modelini ön plana çıkarıyor. Planks serisi, dökülmüş çakıllardan yeni biçilmiş çimenlere kadar bir çok değişik doku çeşitleri sunuyor. Bu çeşitlilik farklı çalışma alanlarının tasvirlenmesine olanak sağlıyor.

Human Nature planks, ahşap döşemelerde, sesi absorbe ederek ve akustiği iyileştirerek önemli avantajlar sunuyor. Daha rahat ve verimli iş ortamları yaratılmasına yardımcı oluyor.

Yüzde 100 geri dönüşümlü malzemelerden elde edilen naylon iplik kullanılarak üretilen bu koleksiyon, yirmi yıl kadar önce şirketin çevre üzerindeki etkilerini gözden geçirmeye başladığı zamana göre ortalama yüzde 39 daha fazla enerji tasarruflu ve yüzde 83 daha az su tüketen tesisler olmayı başarmış, 4 kıtada yer alan 6 Interface fabrikasında üretilecek. Aynı zamanda bu imalat tesisleri, enerjilerinin ortalama yüzde 35’i için yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanıyor.

Human Nature Koleksiyonu

Human Nature karo halıları, sizlere yollara döşenmiş çakıllardan, yeni biçilmiş çimenlere kadar bir çok değişik dünyevi doku hissini uyandıran ürünler sunar ve aynı zamanda sert zemin görevini gören eskimiş ahşap ve cilalanmış taş gibi yüzeyleri taklit eden yüzeylere yumuşak bir geçiş sağlar. Skinny planks formatı kendi özellikleri dolayısıyla çeşitliliği destekler. Bir karodan diğerine yumuşak bir geçiş sağlayarak doğrusal uygulamalarda pürüzsüz bir geniş tezgahta dokunmuş hissi yaratır.

Human Nature’in beş çeşit plank stillerinin her biri özgün olup, oldukça farklı dokulara ve tutumlara sahiptirler. HN820™ en basit olanıdır ve daha fazla dokulu diğer ürünler için nötr bir zemin hazırlar. Ona benzer bir ürün olan HN810™ ise daha fazla hacime ve boyuta sahiptir. Her iki ürün de bir çok tonda sunulmuş olup, eskitilmiş ahşap ya da eski görünümlü kireçtaşlarını çağrıştıran hafif yıpranmış bir görüntüye sahiptir.

HN840™’ı kendine özgü cilalı ve çakıllı bir görünüşe ve dokuya sahiptir. HN850™ ise diğer üç Human Nature kardeş ürünün arasında adeta bir köprü görevi gören çakıllı , gelişi güzel ve hafif yıpranmış görünümlü bir üründür.

Son olarak, pütürlü bir yüzeye sahip HN830™, çimen görüntüsünü turuncu, kırmızı , sarı, mavi ve yeşilden oluşan bir renk demeti içerisinde bütün tonlarıyla mekanların her köşesine getirmenizi sağlar.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)