Işığın Gücüyle Tertemiz Duvarlar

Yeni Baumit Nanopor Photokat, ışık, nem ve rüzgarı kullanarak dış cephelerde uzun süre temizlik sağlıyor.

Baumit tarafından geliştirilen yeni fotokatalizli Nanapor Photokat sayesinde ışığın etkisi kullanılarak ve fotokataliz özelliğinin kazandırdığı etkin kendi kendini temizleme işlevi ile uzun süre temiz kalan dış cepheler elde edilebiliyor.

Fotokataliz prensibi, katalizörlü yüzeyde ışığın yardımıyla meydana gelen bir dizi fiziksel ve kimyasal reaksiyona dayanıyor. Bu süreçte ışığın enerjisini kullanan katalizör, reaksiyon sırasında tükenmiyor.

Baumit NanoporTop ile elde edilen mikroskopik düzeyde pürüzsüz yüzeyler sayesinde dış cepheler daha zor kirleniyor. Çünkü bu yolla hem kir parçacıklarının yüzeyde tutunması zorlaşıyor hem de yüzeydeki nemin buharlaşması sonucunda gevşemiş olan kir parçacıkları kolayca yüzeyden çözünebiliyor.


Baumit Nanopor, organik yapıdaki kir parçacıklarını buharlaşan hava nemi ve yağmur yardımıyla çözen yeni fotokataliz özelliğinin sunduğu kendi kendini temizleme etkisi sayesinde, artık organik kirlenmeye karşı da etkin bir koruma sağlıyor. Bu, daima temiz pırıl pırıl; uzun süre değerini yitirmeyen ve bakım gerektirmeyen cepheler anlamına geliyor.

Baumit Nanopor Photokat ile;

· Gün ışığı, boya veya kaplama ürünü içindeki fotokatalizörü aktive eder.
· Bu katalizör, yüzeyde tutunmuş olan kir parçacıklarının bozulmalarını, hava hareketiyle çözünmelerini ve kısmen yüzeyden kopmalarını sağlar.
· Yağmur ve kuruyan nemin etkisiyle kir parçacıkları çözünür ve cephe temizlenmiş olur.

Kolay uygulanabilen ve su itici özelliği geliştirilmiş Baumit NanoporTop Photokat, biocide içermeyen yapısıyla çevre ve insan sağlığına da dost bir ürün.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)