EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

​Kale Mantolama ile Isı, Yangın ve Ses Yalıtımı Tek Sistemde

Binalarda ısıtma ve soğutma için harcanan enerjide yüzde 50’ye varan tasarruf sağlayan ‘Kale Mantolama’, aynı zamanda yangın ve ses yalıtımına da katkıda bulunarak sağlıklı yaşam alanları sunuyor. 

Kalekim’in geliştirdiği ısı yalıtımı sistemi ‘Kale Mantolama’ ile tüketiciler, konforlu bir yaşam standardına kavuştuğu gibi, doğalgaz ve elektrik faturalarında yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf elde ediyor. Aynı zamanda ‘Kale Mantolama’ ısı yalıtımı ile birlikte, yanı sıra yangın güvenliğinin hayati önem taşıdığı ve gürültü kirliliğine maruz kalan binalarda ideal bir yalıtım sistemi kuruyor. 

Kale Taşyünüyle Üstün Yangın Yalıtımı

‘Kale Mantolama’ sisteminde sunulan Kale Taşyünü, mükemmel yangın dayanımı ve üstün bir yapı malzemesi olmasının yanı sıra ses yalıtımı sağlayan bir malzeme olarak öne çıkıyor. Standartlara göre yanmaz yapı malzemesi kategorisinde yer alan Kale Taşyünü, yangın ve mükemmel yüksek ısı dayanımıyla, yapı malzemelerinde en yüksek yangına dayanıklılık kategorisi olan A1 sınıfı olarak tanımlanıyor. Günümüzde insan sağlığı üzerinde fizyolojik ve psikolojik rahatsızlıklara neden olan gürültü kirliliği de, Kale Taşyünü’nün kısa ve birbirine giren elyaflı dokusuyla ortaya çıkan ses emicilik ve akustik özelliği ile engelleniyor.   


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)