EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Kar Tutucu Kiremit 'Braas Çatı Sistemleri'

Braas Çatı Sistemleri, çatıları bir bütün olarak titizlikle çözmeye yönelik birçok akılcı ürünü tüketicilerine sunuyor. Bu ürünlerden birisi olan Braas Kar Tutucu Kiremit, özellikle yoğun kar yağışlarının görüldüğü dönemde önem kazanıyor. Kar tutucu kiremit, çatıda biriken kar kütlesinin çatı yüzeyinden kontrolsüz biçimde büyük parçalar halinde kayarak insanlara ve dere sistemine zarar verme ihtimalini azaltıyor.

Braas Çatı Sistemleri, Türkiye’de faaliyete başladığı ilk günden bu yana; uzun ömür ve yüksek performans için farklı ürün grupları ile çatıyı çözülmesi gereken bir sistem olarak ele alıyor.

Çatıda, kiremitten detay çözümlerine kadar her alanda estetiğin yanı sıra işlevselliğe de önem veren Braas, pratik ve modern çözümleri ile mimarlara, mühendislere ve nihai kullanıcılara bilinçli tercihler yapabilme imkânı sunmayı amaçlıyor. Braas’ ın bu doğrultuda geliştirdiği fonksiyonel çözümlerden biri de “Braas Kar Tutucu Kiremit”

Braas Çatı Sistemleri tamamlayıcı (sistemik) kiremit ürün grubunda bulunan kar tutucu kiremit, özel alüminyum engel profili ile kiremit üstünde biriken kar kütlesinin, çatı yüzeyinden kontrolsüz biçimde büyük parçalar halinde kayarak insanlara ve dere sistemine zarar verme olasılığını azaltıyor. Braas kiremitlerle aynı profillerde üretilen kar tutucu kiremit, kar yükünün kar örtüsü üzerinde dengeli bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor, zaman içinde yapısı bozulmuyor ve montajı için ek hizmet ve malzeme gerektirmiyor. Çatı eğimi ve bölgedeki kar miktarı gibi kriterlere bağlı olarak sarfiyatı belirlenen kar tutucu kiremit, çatılara özel bir dizilim sistemi ile yerleştiriliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)