Kastamonu Entegre’de İnovasyon Dönüşümü

Ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın önde gelen şirketleri arasında bulunan Kastamonu Entegre, “INOSUIT-İnovasyon Odaklı Mentorluk” projesinde yer alan ilk 100 markadan biri oldu. TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ve Sabancı Üniversitesi ortaklığında hayata geçen bu projeyle, firmaların sürdürülebilir bir katma değer yaratır hale gelmesi ve ihracatın artırılması amaçlanıyor.

Bir sene sürecek bu proje kapsamında, alanında uzman mentörler eşliğinde kurumsal inovasyon sistemi oluşturulmasına yönelik bir yol haritası tasarlanarak, bütüncül bir inovasyon sistemi kurulacaktır. Kastamonu Entegre’ye bu süreçte mentörlük desteği verecek olan Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Umut Ekmekçi; "İnoSuit programıyla ilk defa şirketlerde inovasyon yönetimi süreçlerinin nasıl bütünsel ve sistematik bir yaklaşımla yönetebileceği, yarı yapılandırılmış ve yerel bir modelle ele alınmış oluyor. Kastamonu Entegre’nin bu süreçte hem sektör hem de ulusal seviyedeki öncülüğü program için son derece değerli" dedi.

Akademik bilgi, araştırma ve uygulamaların iş dünyasına aktarılmasına odaklanan ve üniversite-özel sektör iş birliği ile gelişen projeye katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, “Proje, inovasyon yönetimi konusunda deneyimli akademisyenler ile inovasyon kapasitesini sürdürülebilir şekilde artırmayı hedefleyen firmaları buluşturuyor. Yaklaşık bir yıl boyunca inovasyon yönetimlerini sürdürülebilir bir şekilde artırabilmek için birlikte çalışacağız. Aynı zamanda orta ve uzun vadede vizyoner ve rekabetçi yapımızın güçlenmesine katkı sağlayacak deneyimler elde edeceğiz.” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)