Kastamonu Entegre İSO 500’de 41’inci Sırada

Haluk Yıldız

Ahşap bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması” 2023 yılı sonuçlarına göre 41’inci sırada yer alarak başarısını sürdürdü. CEO Haluk Yıldız, bu başarıyı şirketin doğru stratejilerle büyümeye devam ettiğinin bir göstergesi olarak nitelendirdi.

55 yıllık geçmişi ve 20 yılı aşkın yurt dışı yatırımlarıyla Kastamonu Entegre, altı ülkede ve Türkiye’de altı farklı lokasyonda üretim yaparak, altı kıtada yüzden fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Avrupa’nın 3’üncü, dünyanın 4’üncü büyük üreticisi olduklarını belirten Yıldız, 700 milyon dolarlık yatırımla geleceğe emin adımlarla yürüdüklerini ve İSO 500’deki sıralamalarını daha da yukarılara taşımayı hedeflediklerini ifade etti.

Yıldız, sürdürülebilirlik, AR-GE ve inovasyona yatırım yaparak sektörlerindeki öncü rolü korumaya devam edeceklerini belirtti. 2023 yılında Kastamonu ve Balıkesir’de yeni yatırımlar yaparak, Balıkesir tesisini dünyanın en büyük ve en modern MDF tesislerinden biri haline getirdiklerini vurguladı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)