​Kılıçoğlu'ndan Çatılara Alaturka Estetik

Kiremit ve çatı sistemlerinde Türkiye'nin lider markası Kılıçoğlu, geleneksel mimaride kullanılan Alaturka kiremit modelini günümüzün teknolojisiyle geliştirerek çatılara uzun ömürlü bir çözüm kazandırıyor. Estetik görünümü kadar sağlamlığıyla da öne çıkan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, her iki yanında bulunan ve kaymayı önleyen kenetli yapısıyla

fark yaratıyor.

Kiremit ve çatı teknolojilerinde Türkiye'nin referans markası Kılıçoğlu, Osmanlı kamu ve sivil mimarisinde yaygın olarak kullanılan ve dünyanın en eski kiremit modeli olarak tanınan Alaturka kiremiti mimarların, restoratörlerin ve tarihi estetiği tercih edenlerin kullanımına sunuyor.

Tarihi bina restorasyonlarında en çok tercih edilen kiremit modeli olarak ün yapan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, çatı tasarımında nostaljiyi ve estetiği yaşamak isteyenlerin de yoğun olarak tercih ettiği bir model olarak öne çıkıyor. Birbirleri üzerine kapanarak döşenen Alaturka kiremit, daire şeklindeki zor çatı modellerinde bile kolaylıkla uygulanabiliyor. Kılıçoğlu Alaturka kiremit, yapı mimarisinde yaratıcı çözümlere en uygun yanıtı vermenin yanı sıra, özellikle taş ve ahşap yapılarda yüksek bir estetik algı yaratıyor.

Estetik ve sağlam

Kılıçoğlu güvencesiyle sağlamlığıyla da fark yaratan Alaturka kiremit, her iki yanına eklenen özel parça ile uygulama ve kayma problemlerine çözüm getirmesiyle benzerlerinden ayrılıyor. Kılıçoğlu Alaturka kiremitin kenet görevi gören parçaları birbirlerine geçerek yüksek mukavemet sağlıyor, uzun yıllar güvenli kullanım imkanı sağlıyor. Alaturka kiremitin kenetli tasarım sistemi, çatı ustalarının uygulamalarına da büyük kolaylık sağlıyor.

Bununla birlikte, Kılıçoğlu Alaturka kiremit patenti kendisine ait bir ürün olarak da fark yaratıyor. Geleneksel Alaturka kiremitin teknik bakımdan gelişmiş ve sağlamlaştırılmış bir ürünü olarak öne çıkan Kılıçoğlu Alaturka kiremit, çatılara uzun ömürlü bir çözüm kazandırıyor.

Standartların üstünde yüksek sızdırmazlık

Eski tip Alaturka kiremitler kenetli sisteme sahip olmadıklarından zamanla çatıda kayma problemi yaratıyor ve uygulaması zor bir kiremit olarak biliniyor. Ustaların kaymayı önlemek için kullandıkları teller ise zamanla deforme olup kopuyor. Bu durum kiremitlerin kayması ve çatı estetiğinin bozulmasının yanı sıra çatı akmasına yol açarak çatı yenileme ve tadilat masraflarını beraberinde getiriyor. Ancak Kılıçoğlu Alaturka kiremit, özel yapısı sayesinde bu sorunların tamamını ortadan kaldırıyor.

Kılıçoğlu Alaturka kiremit, kanal yapısı olmaması nedeniyle özellikle yuvarlak çatılarda esnek döşeme imkanı da sunuyor. Geniş kavisiyle çatının genel dokusunda daha derin dalgalı ve estetik bir görünüm sağlayan Alaturka kiremit, Kılıçoğlu teknolojisinin gerçekleştirdiği pürüzsüz yüzey sayesinde kiremit yüzeyinde toz ve kirin tutunmasını da zorlaştırıyor. Alaturka kiremitin çivi delikleri ise su almayacak şekilde dizayn edildiği için yağışlı havalarda üst düzey sızdırmazlık sağlıyor, çatının sağlam ve uzun özürlü olmasını garanti altına alıyor.

16x19x41 santim boyutlarında üretilen Kılıçoğlu Alaturka kiremit, 400 kgf mukavemet gücüyle sağlamlık rekoru kırıyor ve TSE standartlarının üzerinde dayanım gücüyle farkını ortaya koyuyor. Geleneksel Alaturka kiremiti yeni teknik ve teknolojilerle çok daha sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü bir kiremit haline getiren Kılıçoğlu, patenti kendisine ait olan yeni Alaturka kiremit ile yıllara meydan okuyan tarihi yapıların dokularını koruyarak ömürlerine ömür katıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)