Knauf Guardex® ile Hava Değişikliklerine Karşı Üstün Dayanım!

Knauf’un dış cephe kaplama altı plakası Guardex®, kışın zorlu hava koşullarında olduğu gibi, yazın ultraviyole ışınlarına maruz kaldığında da katmanlara ayrılmaya, dalgalanmalara, buruşmalara, sarkmalara karşı 6 ay üst düzey koruma sağlıyor.  Guardex®, ayrıca küf oluşumunu engelleme ve yangına karşı dayanıklılık özellikleri ile de daha güvenli mekânlar yaratılmasında önemli bir rol oynuyor.

Yapı malzemeleri sektöründe özgün ve inovatif çözümlerle öne çıkan Knauf, Guardex® dış cephe kaplama altı plakası ile yaşam alanlarına konfor ve güven getiriyor. Neme ve suya karşı dirençli alçı çekirdeği ve her iki yüzeyi özel olarak tasarlanmış cam elyaf şiltesi sayesinde zorlu hava koşullarına meydan okuyan Guardex® aşırı sıcakların kapımızı çaldığı yaz başlangıcında yapıların ultraviyole ışınlarından korunması için ideal bir ürün olarak dikkat çekiyor.

12,5 mm ve 15 mm olmak üzere iki ayrı kalınlık seçeneğiyle kullanıma sunulan ürün, ek yerleri ve birleşim derzleri kapatılarak uygulandığı takdirde aşırı yağmur, yoğun kar ve sert rüzgâra karşı olduğu gibi yazın şiddetini artıran UV ışınlarına karşı da güvenli koruma sağlıyor. Guardex® zorlu hava koşullarında dahi katmanlara ayrılma, dalgalanmalar, buruşmalar ve sarkmalara karşı 6 ay dayanıklılık sunuyor.

Antimikrobiyal yapısı sayesinde küf oluşumuna son!

Guardex® ciddi hava değişikliklerinde bile boyutsal kararlılığını koruyabiliyor. Şilte yüzeyi polistren veya mineral yün levhalar için güvenilir bir alt zemin oluştururken, ani ısı ve nem değişikliklerinde herhangi bir genleşme meydana gelmiyor.

İçeriğindeki koyu mavi inorganik ve selüloz içermeyen cam elyaf şilte ile alçı esaslı çekirdek, Guardex®’in sadece yüksek neme dayanıklı olmasını, antimikrobiyal özelliği de küf oluşumunu engelliyor. Ürünün sahip olduğu proaktif bir özelliği de toplam su emilim değerinin yüzde 3’ten daha düşük olması sayesinde yüzeye temas eden suyu itebilmesi. Suyun plakaya temas etmesi durumunda Guardex® teneffüs edebilme özelliğiyle olası zararlara karşı plakayı koruma altına alıyor.

Yangın riskine karşı Guardex® önlemi!

Guardex® alçı harcı ve alev almaz şiltesi ile TS EN 13501-1’e göre A1 yanmaz yapı malzemeleri sınıfında yer alıyor. Yangın yönetmeliğine göre yanmaz malzeme kullanılması öngörülen tüm alanlarda ve yangın dayanımı gerektiren tüm tasarımlarda güvenle tercih ediliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)