Le Corbusier Kavramlarının Yeniden Doğuşu

Arte ile Le Corbusier’in tanınmış renklerinin dünya çapında hak sahibi Les Couleurs Suisse AG’nin birlikte geliştirdikleri eşsiz ‘Le Corbusier Koleksiyonu’ ilhamını; uygulamaları ve düşünceleriyle mimarlığa yeni bir tanım getirerek modern mimarlığın öncüsü olan Le Corbusier’in eserlerinden alıyor.

Arte’nin yeni teknikler ve malzemeler kullanarak, Le Corbusier’nin yenilikçi kavramlarını aktarmayı başardığı koleksiyon çağdaş bir görünüme sahip olmasının yanı sıra eşsiz ve sansasyonel. Başka bir deyişle, hiçbir duvar kaplama üreticisi bu gün Arte’nin vizyonuna, yenilikçi fikirlerine, teknik ve tasarımlarına sahip olamıyor çünkü Arte, zamanında ve yenilikçi kavramlarla daima kendi sektöründe sürprizler yaratmayı başarıyor. Arte tasarımcıları bu kez de yirminci yüzyılın başlarından yani Le Corbusier’nin ilerici fikirlerinden esinlenerek zarif ve şaşırtıcı yeni bir duvar kaplamaları koleksiyonu sunuyor.


Mimar-tasarımcı-ressam Le Corbusier, ‘Salubra I’ (1931) ve ‘Salubra II’ (1959) olmak üzere iki ünlü duvar kaplama koleksiyonu yaratmıştı. Eğer Le Corbusier yüz yıl sonra doğmuş olsaydı ne tasarlardı? Hangi malzeme, tasarım ve teknikleri kullanırdı?

Arte, bu soruların cevaplarından yola çıkarak hazırladığı koleksiyonda O’nun tasarım anlayışını günümüze aktarmaya, yenilikçi malzeme ve teknikleri kullanmaya çalıştı. Bu vizyonla tasarladıkları ‘Le Corbusier Koleksiyonu’ beş özel tasarımdan ve kombine edilebilir düz duvar kaplamaları dizisinden oluşuyor. Orijinal ve sıcak dokunuşu ile çok farklı iç mekanlar yaratan koleksiyon, modernliğinin yanı sıra bir o kadar da otantik.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)