EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

“Levnavilla” Sapanca’da Yükseliyor

Vefa Holding, yeni markası Estans Yapı ile Sapanca’da tamamını çelikten inşa edeceği 15 villadan oluşan Levnavilla Projesini hayata geçiriyor. Projenin 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor

Vefa Holding, gayrimenkul sektöründeki yeni projesi Levnavilla’yı MÜSİAD Expo Fuarı’nda görücüye çıkarıyor.

9-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul CNR EXPO Center’da yapılan fuarda, Vefa yeni markası Estans Yapı ile Sapanca’da tamamını çelikten inşa edeceği 15 villadan oluşan projesini tanıtıyor. Özellikle Körfez ülkelerinde aktif olarak iş yapan Vefanın Levnavilla Projesinde de bu bölgelerde yaşayanlar öncelikli konumda yer alıyor. Estans Yapı, Necat Yapı ve Fuzul İnşaat imzasını taşıyan Proje, Sapanca’da hayata geçiyor.

Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, Vefa’nın yeni bir yapılanmaya gittiğini hatırlatarak, en güçlü oldukları ön üretimli yapıların yanına yapı malzemeleri, enerji, teknoloji ve gayrimenkul alanlarını da eklediklerini söyledi. Yeni faaliyet alanlarında projeler geliştirmeyi sürdürdüklerini ifade eden Koçyiğit, bu doğrultuda gayrimenkul alanında da yeni projeleri olan Levnavilla’yı hayata geçirdiklerini kaydetti. Projenin Levnavilla adını Arapça’da renk anlamına gelen “Levn”den aldığını bildiren Koçyiğit, sözlerine şöyle devam etti:

“Sapanca ve projenin hayata geçeceği Dibektaş mevkii, diğer turizm merkezlerine göre daha muhafazakâr bir yapıya sahip. Bu özellikleriyle burası özellikle Arap coğrafyasından gelecek sakinler için cazip bir merkez. Kendine has doğal güzellikleriyle Sapanca’nın sosyoekonomik kültürünün de genel İslam coğrafyası ile benzerlik göstermesi, özellikle muhafazakar yaşam tarzını benimsemiş kişilerin rahat edebileceği bir yaşam tarzı sunuyor. Ortadoğu ve Körfez bölgesinde aktif olarak iş yapan Vefanın Levnavilla projesinde de bu bölgelerde yaşayanlar öncelikli konumda yer alıyor.”

15 villadan oluşan projenin tamamı çelik

Tamamı çelikten inşa edilecek 15 villalık proje, dokuz adet tripleks villa, altı adet de dubleks villa olarak tasarlandı. Dubleks villalarda 4+1 oda ve 3 banyo yer alırken triplekslerde ise 8+1 oda ve 5 adet de banyo bulunuyor. Her evde 2 araçlık otoparkın yanı sıra 500 metrekare bahçe, 35 metrekare de yüzme havuzu yer alıyor. Aynı zamanda sitede iki tane etkinlik salonunun yanında bir de çok amaçlı salon yer alıyor. Toplam 9 bin 950 metrekare alan üzerinde kurulacak olan Levnavilla’nın yüzde 70’lik bölümünü ise yeşil alanlar kapsıyor. Ayrıca Sapanca Gölü’ne en yakın tepelerden birine konumlanan villalar birbirinin manzarasına engel olmayacak şekilde projelendirildiği için tüm binalardan yeşil ve mavinin iç içe geçtiği doğa ve Sapanca Gölü görülebilecek.

Konumu projeyi cazip kılıyor

Sapanca’nın konumu itibarıyla büyükşehirlere ve sakinlerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek lokasyonlara olan yakınlığı projeyi avantajlı kılıyor. Levnavilla villaları, Sabiha Gökçen Havalimanına 45, büyük alışveriş merkezlerine ise yaklaşık 10-15 dakikalık mesafede bulunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)