Luxury LifeStyle Awards'tan Aura Design Studio'ya Ödül

Luxury Lifestyle Awards, bu yıl 60 ülkeden 400 kategoride 10.000’den fazla farklı ürün ve hizmeti değerlendirdi ve sonuçları analiz ederek dünyanın en iyilerinin bir üst listesini açıkladı. Mimar Filiz Cingi Yurdakul liderliğindeki AURA Design Studio “Mimarlık Stüdyosu” kategorisinde Luxury Lifestyle Awards 2023 ödülünü almaya hak kazandı.

Luxury LifeStyle Awards'tan Aura Design Studio'ya Ödül

Mimari, iç mimari ve kentsel tasarım alanlarında ulusal ve uluslararası pek çok projeye imza atan Ankara merkezli tasarım ofisi Aura Design Studio, 2023 Luxury Lifestyle Awards tarafından “Mimarlık Stüdyosu” kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Luxury Lifestyle Awards, bu yıl 60 ülkeden 400 kategoride 10.000’den fazla farklı ürün ve hizmeti değerlendirdi ve sonuçları analiz ederek dünyanın en iyilerinin bir üst listesini açıkladı. Mimarlık, kentsel tasarım ve iç mekân tasarımı alanlarında farklı tipolojilerde birçok ödüllü projeye imza atan Mimar Filiz Cingi Yurdakul liderliğindeki AURA Design Studio “Mimarlık Stüdyosu” kategorisinde Luxury Lifestyle Awards 2023 ödülünü almaya hak kazandı. Ankara merkezli mimarlık ofisi Aura Design Studio’nun kurucusu  Yurdakul, 2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra mimarlık, BIM, sürdürülebilirlik, iç mekân tasarımı, proje yönetimi, modelleme, proje ve uygulama konularında derin bir anlayış geliştirmiş. Farklı tipolojilerdeki üretimleri kapsayan zengin proje portföyü kentsel tasarım, karma kullanımlı projeler, ticari yapılar, konut projeleri, eğitim yapıları, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller ve iç tasarım işlerinden oluşuyor. Mimar Filiz Cingi Yurdakul için stüdyonun öncelikli hedefi benzersiz ve etkileşimli mekân deneyimleri yaratmak. Ofis, çeşitli aktörleri, alanları ve ölçekleri içeren çok disiplinli bir yaklaşımla, yapıların yaşam döngüsü ve kullanıcıların çevreleriyle etkileşimini her zaman önemsiyor. 

Aura Design Studio, müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkatle dinleyerek, kapsamlı alan ve işlevsel analizler yaparak sunduğu hizmetleri kişiselleştiriyor. Stüdyo, tüm proje süreci boyunca müşteri geri bildirimlerini tasarımlara dahil ediyor. Filiz Cingi Yurdakul, insan deneyimini ihmal eden, coğrafi ve kültürel bağlamı kabul etmeyen projelerin verimli olmayacağına inanıyor. Bu amaçla, arkeoloji, antropoloji, nöro-sanat ve mimarlık tarih alanlarında araştırmalar yapıyor, toplumsal kültüre ve tarihe kök salmış mekânlar yaratmayı hedefliyor. Sürdürülebilirlik uzmanlarıyla iş birliği yaparak, tasarım stratejilerini ve malzeme seçimlerini ekolojik bir yaklaşımla ele alan Aura Design Studio projelerinde kapsamlı çevresel analizler uyguluyor; kullanıcıların refahını öncelikli tutarak, yaşam kalitelerini artıran mekânlar tasarlıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)