Mimar Faruk Malhan ‘Midyat Kentsel ve Kırsal Tasarım Projesi’ni Anlatacak

Koleksiyon markasının kurucusu mimar Faruk Malhan, 13 Temmuz Cuma günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda, tasarım düşüncesindeki yenilikçiliğin sosyal ve ekonomik dönüşümlere yol açabileceğini ortaya koyan “Midyat Kentsel ve Kırsal Tasarımı Projesi” sunumunu gerçekleştirecek.

Orta Doğu ve Anadolu coğrafyasının tasarım değerlerini keşfedip çağdaş yorumlarla sürdürmenin Türkiye’ye sağlayacağı olanakları, üstlendiği farklı sorumluluklarla ortaya koyan mimar Faruk Malhan, 2013 yılında kurduğu Tasarım Vakfı ile birlikte geliştirdiği projelerle Türkiye’deki tasarım kültürünün coğrafi çeşitliliğini ve zenginliğini açığa çıkartmaya devam ediyor.

Faruk Malhan’ın üstlendiği bu misyonla ortaya çıkan “Midyat Kentsel ve Kırsal Tasarımı Projesi” tasarım düşüncesindeki yenilikçiliğin sosyal ve ekonomik dönüşümlere yol açabileceğini ortaya koyuyor. GAP Bölge Kalkınma İdaresi, Dicle Kalkınma Ajansı ve Midyat Kaymakamlığı’nın desteğiyle yürütülen proje, Türkiye’de tasarım düşüncesinin özellikle kendi sınırları dışına çıkarak toplumsallaşmasına da örnek oluyor.

Midyat’ın kadim değerlerini geleceğe bağlayan “Midyat Kentsel ve Kırsal Tasarımı Projesi”, Faruk Malhan’ın sunumuyla 13 Temmuz Cuma günü Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda katılımcılarını ağırlayacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)