Mostar Yapı'nın da Tercihi Ekoklinker Oldu!

Mostar Yapı, Pendik Sahil Projesi’nde Işıklar Yapı Ürünleri’nin özel ürünü olan Ekoklinker’i tercih etti. Özel ses ve ısı yalıtımına sahip Ekoklinker, projenin tüm dış cephesinde kullanılırken, iç bölmelerde de tercih edildi. Dış cephede Ekoklinker 20, iç bölmelerde ise Ekoklinker 12 ürünü kullanıldı.

Işıklar Yapı Ürünleri’nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkan “Ekoklinker Yeni Nesil Duvar Sistemleri” Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınladığı gürültü yönetmeliğine uygun üretilmiş olup, içerisinde mineral yün (Knauf Insulation) bulundurarak, ısı ve ses yalıtımında büyük ölçüde avantaj sağlayan Ekoklinker ürünü, Işıklar Yapı Ürünleri’nin iki yıllık Ar-Ge çalışmaları sonucu ortaya çıkmıştır. Özel fırınlarda yüksek derecede pişirilen klinker tuğlanın iç kısmına mineral yün yerleştirilerek üretilmektedir. Mineral yün ile sağlanan yalıtım performansını bina ömrü boyunca dış hava şartlarından ve yangınlardan korur. 

Son yıllarda meydana gelen bina ve cephe yangınlarından ötürü Avrupa’da oldukça fazla tercih edilmeye başlayan duvar tiplerindendir. Ekoklinker mükemmel dayanıklılığı sayesinde yapılarda sağlam ve koruyucu duvarlar oluşturmaktadır. Ayrıca geleneksel duvar tiplerine göre çok daha ince olması sebebiyle daha geniş mekanların yaratılmasına imkan sunmaktadır.


 “Ekoklinker” tüm bu avantajları sayesinde komşu duvarlar veya odalar arasında 65,2 dB değerinde ses yalıtımını sağlayıp, kullanıcılarına konfor ve güvenlik sunar.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)