Mostra Convegno Expocomfort 2024 Tanıtımı İstanbul’da Yapıldı

İklimlendirme, yapı tesisatı ve yenilenebilir enerji alanlarında dünya çapında bir etkinlik olan MCE – Mostra Convegno Expocomfort Fuarı’nın 2024 yılı tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı.

MCE – Mostra Convegno Expocomfort Fuarı

Fuarın lansman toplantısı, İtalya Büyükelçiliği’nin himayesinde İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği ve RX Italy yönetici ve yetkililerin katılımı ile İtalya Başkonsolosluğu’nda yer alan Venedik Sarayı’nda gerçekleştirildi. 

İtalya Büyükelçilisi Giorgio Marrapodi’nin açılış konuşması ile başlayan toplantı, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Başkanı Livio Manzini ve İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal’ın konuşmaları ile devam etti. RX Italy Genel Müdürü Massimiliano Pierini’nin Mostra Convegno Expocomfort Fuarı sunumu ile tamamlandı.

Lansman toplantısında konuşma yapan İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, fuarın Türk iklimlendirme sektörü için çok önemli bir yapı taşı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Türkiye ve İtalya arasında sektörümüzün karşılıklı ticaret hacmi 1,2 milyar dolar. Her iki ülkenin oluşturduğu bu ticaret hacmi yıllar içerinde sağlanan doğru politikaların ve ilişkilerin bir karşılığı. İtalya’da her iki yılda bir düzenlenen Mostra Convegno Expocomfort fuarı, iklimlendirme sektöründe dünyanın en önemli fuarından biri. 2022 yılında yapılan fuarda Türkiye partner ülke ünvanı ile yer aldı. Sayın Bakanı'mız Mustafa Varank fuarın açılışını yaparak bizleri onurlandırdı. Türkiye 136 firma ile en çok yabancı katılım sağlayan ülke oldu. Avrupa Birliği'nin sera gazı emisyonlarını azaltma, yenilenebilir kaynakların nihai enerji tüketimindeki payı ve enerji verimliliğini artırma konusundaki önümüzdeki beş yıllık hedeflerine hizmet edecek olan MCE Milano 2024 Fuarı'nda da sektörümüzü oluşturan tüm firmalarımız ve paydaşlarımızla güçlü bir şekilde yer alacağız. Gerek İtalyan muhataplarımız gerekse İtalyan Ticaret Odası Derneği ile şu anda uyumlu ve güçlü iş birliği içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.” 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)