Otis, Çevreci Asansörleri İle Sürdürülebilir Yapıları Destekliyor

Asansör sektörünün öncü firması Otis, enerji kullanımını azaltarak performansını artırdığı çevre dostu asansörleri sürdürülebilir yapıları destekliyor. Binalarda hızlı ve emniyetli ulaşım sağlarken, yüzde 75’i bulan oranlarda enerji tasarrufu elde eden Otis’in, ekolojik duyarlılıkla ürettiği asansör üniteleri, saç kurutma makinesinden daha az enerji harcıyor. 

ÇEDBİK (Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği) üyesi olan Otis’in sürdürülebilirliğe çok önem verdiğini belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Bu alanda ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip eden ÇEDBİK, ülkemizde önemli bir boşluğu dolduruyor. ‘Yeşil Bina’ tercihindeki hızlı yükselişte bilinçlenmenin önemi ortada ve bu süreçte toplumsal farkındalığı artıran ÇEDBİK’in sektöre katkısı çok büyük. İnşaat sektörünü ‘Yeşil Bina’ ilkeleri ışığında üretim yapmaya teşvik eden ÇEDBİK’in önümüzdeki yıllarda daha geniş bir kesime ulaşacağına inanıyorum” dedi. 

‘Enerji tasarrufunda sınırları zorluyoruz’

Enerji tasarrufu sağlayan asansör üretiminde sektöre öncülük eden Otis’in, çevreci yaklaşımla hayata geçirdi ‘Gen2 Switch’ modelinin ise geleneksel asansörlerden çok daha verimli bir asansör olduğunu vurgulayan Özgür Aren, doğaya en az zarar veren sürdürülebilir projeler geliştirmeye devam edeceklerini belirterek, “Ekolojik sorunların arttığı günümüzde çevre dostu bir yaklaşımla hayata geçirdiğimiz ‘Gen2 Switch’, enerji tasarrufu konusunda sınırları zorluyor” diye konuştu. 

En verimli, çevre dostu asansör: ‘Gen2 Switch’

Dünyanın en hızlı ve en yüksek asansörlerini inşa eden Otis’in, bugüne kadar üretilen en verimli ve çevreci asansör olarak sunduğu ‘Gen2 Switch’, elektrik kesildiğinde dahi 100 defa daha çalışma kapasitesine sahip. ‘Gen2 Switch’ asansörler, yüksek enerji sarfiyatı ve asansörde kalma korkusunu geride bırakıyor. ‘Gen2 Switch’ asansörlerde bulunan ReGen tahrik sistemi, tam yüklü kabinin aşağı, hafif yüklü kabinin yukarı doğru hareketi esnasında açığa çıkan elektriği şebekeye geri kazandırıyor. 

Asansörünüz ‘Gen2 Switch’ ise elektrik kesildiğinde dahi yolculuğunuza güvenle devam edebiliyorsunuz. Üstelik bu yeni nesil çevreci asansörler saç kurutma makinesinden daha az enerji harcıyor. Asansörün tüm sistemiyle, montajı da çok kolay. Çoğu binada yedek merdiven boşluğu kolayca ‘Gen2 Switch’ asansöre dönüştürülebiliyor. Bu asansör için özel bir güç kaynağına, makine dairesine, kontrol odasına ihtiyacınız yok. Tüm sistem hızla kuruluyor ve sonra sadece fişi prize takılıyor. 

Tüm dünyada sayısız projede kullanılıyor 

‘Gen2 Switch’in içinde bulunduğu ödüllü ‘Gen2’ asansör ailesi dünya çapında sayısız projede kullanılıyor. Bu yenilikçi ve çevre dostu asansörler, üstün performans, emniyet ve tasarım esnekliği sunmak için; poliüretan kaplı yassı çelik kayışlar ve dişlisiz, sürekli mıknatıslı senkron makineler kullanıyor. ‘Gen2’ sistemi, enerji tüketimini yüzde 50’ye kadar düşürürken, sistemdeki yassı kayışlar ve dişlisiz makine sayesinde yağlama gerektirmeden temiz bir kullanım sunuyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)