Peli Parke Ahşabın Kapıyla Dansını Yarattı

PELİ DK Dekoratif Kapı, yeni üretmeye başladığı kapı ürünlerinin lansmanını 13- 16 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirdi. Peli Parke’nin mevcut bayileri ve potansiyel bayileri ve iş ortakları ve Turanlar Grubu’nun üst düzey yönetim kadrosunun, Peli Parke çalışanlarının katıldığı lansman Turan Prince Otel’de gerçekleşti. PELİ–DK ürünleri, lansmana özel kurulan 1.500 m2’lik çadırda tanıtımı yapıldı.

Parke sektöründe uzun yıllardır var olan Peli Parke ürün gamında yeni bir konsept açarak kapı üretimine başladı. Kendi ürünlerinin en önemli tamamlayıcısı olarak gördükleri kapıların üretiminin, kendi tasarım-kalite anlayışıyla gerçekleşmesi gerektiğine inanan Peli Parke, kapı üretimine de bu anlayışla karar vermiş oldu.

Kapı Koleksiyonu’nda 3 ayrı konsept yaratan Peli Parke farklı yaklaşımlara hitap ederken, ürünlerinin kombinasyon olasılığını da yükseltmeyi başardı. Koleksiyonda Doğu-Doğa–Doğallık konseptinin ön planda olduğu dekoratif kapılar, İskandinav Style, Dynamic Style , Prismatic Style adıyla tanıtıldı. Bu kapıların her birinin bir başka hikayesi var.

Adını İskandinavya kültüründen alan kapılar yaşam alanlarına sıcak, samimi bir ortam yaratırken, doğal yapısıyla sürekli yenilenen, yaşayan bir unsur gibi ortamda var olmayı başarıyorlar. Koleksiyon, yüzeyindeki görünümü dokunduğunuzda hissetmenize olanak sunuyor. Aynı zamanda parlak ve matlığı yani karşıtlığı mekana hakim kılıyor. Bu tasarımlarda, yağmurun ritmini, karın sessizliğini, sonbahar yapraklarının sesini, lüksün zarafetini, gençliğin dinamizmini ahşabın en doğal haliyle mekanlarınıza taşıyabilirsiniz.

Bir İskandinav ülkesi olan Finlandiya dilinde ‘Hayat’ anlamına gelen ‘ELEMA’ isimli kapılarda hayat yolculuğunda modern, minimalist özelliklerin doğal ürünlerle birleştiğini görürsünüz. Açık ve yumuşak renklerin ahşapla uyumunu fark edersiniz. Country rustik ve minimal dekorasyon anlayışından yola çıkılarak hazırlanan bu tasarımlarda, soğuk ülkelerin ‘oduncu’ konseptli dekorasyon anlayışı hakimdir.

Koleksiyondaki DYNAMİC kapılar seçkin ve şık tasarımlarıyla öne çıkıyor.  Şehrin hızına uyum sağlayan Dynamic Kapılar mekânlarda modernliği, ciddiyeti ve samimiyeti birlikte yaşatmayı mümkün kılıyor. Tasarımdaki çizgiler, dinamizmin hayata kattığı yaşama gücünü, mekanın içindeki objelerle birleştirerek mekanlara modernliği sıcaklıkla birleştirerek sunuyor. 

Yeni jenerasyona ait tasarımı anlatan PRISMATIC isimli seride de görsel huzur ön planda yer alıyor. Tasarımın ahşapla birleşimi, bugünün ve geleceğin trendlerini eskimeden/eskitmeden yaşamanıza ve yaşatmanıza imkan tanıyor.

Peli Parke’nin Antalya Turan Prince Hotels’de düzenlediği 4 günlük toplantının ilk 2 gününde bayilere kapsamlı eğitimler verildi. Eğitimlerin ardından Peli Parke’nin üretime yeni başlattığı dekoratif kapıların lansmanı yapıldı. Türkiye’nin dört bir yanından bayilerin katıldığı lansmana ilgi büyük oldu. Lansmanın ardından yapılan Gala Gecesi’nin sunuculuğunu Vatan Şaşmaz üstlendi. Gecede sahne alan sanatçı Funda Arar ise şarkılarıyla geceye renk kattı. Düzenlenen Gala Gecesi’nde bir de çok özel bir çekiliş yapıldı. Çekilişin en büyük ödülü üç arabaydı. Peli Parke’nin üç şanslı bayi ödüllerini aldı. Farklı hediyeler de katılan bayilere çekilişle dağıtıldı. Hediye dağıtımında heyecan dolu güzel anlar yaşandı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)