Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan” Projesine "Felis Başarı Ödülü"

Mediacat tarafından bu yıl 11'si düzenlenen Felis Ödülleri, Brandweek 2016 kapsamında sahiplerini buldu. İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) ve Türk Ytong işbirliği ile hayata geçirilen ve Address iletişim Danışmanlık tarafından geliştirilen “Sarı Işık: Kentsel Dönüşüme Hazırlan” projesi PR Kategorisi - Kurumsal Sosyal Sorumluluk başlığı altında "Felis Başarı Ödülü"ne değer bulundu.

SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ HAKKINDA

Kentsel dönüşüm sürecindeki vatandaşları, başta mimari ve teknik olmak üzere, karşılaşacakları temel konu başlıkları hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirmek amacıyla, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) ve Türk Ytong tarafından hayata geçirilen ve Address İletişim Danışmanlık tarafından geliştirilen SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN” Projesi, Mayıs ayında Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm alanı olan İstanbul/Kadıköy pilot bölge çalışması ile başladı.

Çalışma kapsamında hazırlanan ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan 97 sayfalık SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN Rehberi, pilot bölge Kadıköy’ün bölgesel dinamiklerine uygun olarak oluşturuldu. Toplam 15 yıllık bir süreçte riskli yapı statüsündeki yaklaşık 12 bin binanın yenileneceği Kadıköy’de yaşayan vatandaşlardan alınan görüşler ışığında, İstanbulSMD üyesi mimarların ve konusunda uzman teknik insanların katkılarıyla hazırlanan rehberin tüm içeriği www.kentseldonusumehazirlan.co... web sitesine yüklendi.

Kadıköy’ün kilit sosyal noktalarında, vatandaşlara rehber kitapçığın dağıtımını yapmak ve sorularını yanıtlamak üzere kurulan SARI IŞIK masalarında 40 bin broşür ve kitap dağıtıldı. Bölgedeki müteahhit ve emlakçılara kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

Kentsel dönüşümün tanımından, ilgili kanunlara, sürece dahil olan kamu ve özel sektör temsilcilerinin görev ve sorumluluklarından, projelendirme, sözleşme aşamalarına kadar kentsel dönüşüm sürecinin tüm aşamalarını içeren SARI IŞIK: KENTSEL DÖNÜŞÜME HAZIRLAN Rehberi, kritik karar noktaları için vatandaşları hakları ve sorumlulukları konusunda önceden bilgilendiriyor.

Türk Ytong ve İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin örnek sayılacak işbirliği ile gerçekleştirilen Sarı Işık Projesi ve rehberinde yer alan her türlü bilgiye www.kentseldonusumehazirlan.co... web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)