Serge Ferrari Cephe Tekstil Çözümleri

Emek Eren Kucam, Spesifikasyon Müdürü

Tasarlanan cephelerin sürdürülebilir olması, uygulama açısından kolaylık sağlaması ve hayal edilen tasarıma tam olarak cevap verebilmesi adına Serge Ferrari kompozit cephe tekstil çözümlerimizi öneriyoruz.

Serge Ferrari Cephe Tekstil Çözümleri

Mimarlar ve tasarımcılar cephe çözümlemelerinde yenilikçi, uzun ömürlü, renkli ve hafif ürünler hayal ederler. Tasarlanan cephelerin sürdürülebilir olması, uygulama açısından kolaylık sağlaması ve hayal edilen tasarıma tam olarak cevap verebilmesi adına Serge Ferrari kompozit cephe tekstil çözümlerimizi öneriyoruz.

İster yeni bir tasarım ister mevcut bir binanın renovasyonu farketmeksizin kompozit cephe tekstil ürünlerimizi kullanmak mümkündür. Özellikle alışveriş merkezleri, spor yapıları (kapalı spor salonları, stadyumlar vb.), ofis binaları, fabrika cepheleri ve daha birçok farklı yapı için oldukça kullanışlı ürünlerdir. Cephe tekstil çözümlerimizi iki farklı ürün grubu altında sunmaktayız:

PVC grubu: patentli öngerilim (Precontraint) teknolojisi ile üretilen, polyester ipliklerin

PVC ile kaplanması sonucu oluşan kompozit ürünlerimiz.

PTFE grubu: cam elyafı ipliklerin PTFE (teflon) ile kaplanmasıyla oluşan kompozit ürünlerimiz.

Cephe Tekstil Uygulamalarının Binalara Sunduğu Avantajlar

Serge Ferrari Cephe Tekstil Çözümleri

Tasarım özgürlüğü: Tasarımlarınıza 3 boyutlu hacimler, amorf yapılar, geniş açıklıklar, farklı renkler (istenilen RAL rengi olabilir), aydınlatmalar ve ışık efektleri katmanızı sağlar.

Termal koruma ve görsel konfor: Binaya sağladığı termal konfor ve sıcaklık kontrolüne ek olarak, mikro perfore yapısı sebebiyle, kafes etkisi yaratmadan dışarıyı rahatlıkla görmenizi sağlar, klostrofobiyi tetiklemez.

Enerji tasarrufu ve geri dönüşüm: Sahip olduğu Breeam, LEED ve HQE sayesinde, sürdürülebilir yaşamı destekleyen yeşil bina sertifikasyonu süreçlerine katkı sağlar. PVC ürünlerimiz %100 geri dönüştürülebilir.

Dayanıklılık: PVC ve PTFE cephe tekstil ürünlerimiz, 10 yıl garanti ve 30 yıldan fazla kullanım ömrü sunar.

Kuş kadar hafif: Tekstil meshler, benzer amaç için cephelerde kullanılan diğer ürünlere kıyasla oldukça hafiftir. Malzemenin doğası gereği oluşan bu hafiflik, ürünün montajı aşamasında uygulamacıya büyük kolaylık sağlar.

Renovasyon projeleri: Renovasyona ihtiyaç duyan veya farklı cephe tasarımı isteyen bina sahipleri için oldukça uygun çözümler ve maliyet avantajı sunar.

Hava koşulları ve UV dayanımı: Tekstil cephe ürünlerimiz her türlü hava koşuluna, UV ışınlarına ve hava kirliliğine karşı oldukça dayanıklı ve garantilidir.

Yangın Dayanımı: PTFE cephe ürünlerimiz alev almaz (A-s1, d0), PVC cephe ürünlerimiz alev yürütmez (B-s2, d0) yangın dayanımına sahiptir.

Tekstil üzerine baskı imkânı: İstenilen desen ve görsellerin malzeme üzerine baskı yapılabilmesi (print edilmesi) mümkündür.

Serge Ferrari Cephe Tekstil Çözümleri

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)