Sıfır Emisyona Sahip Ahşap Sütunlu Yapı

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
STUDIO APOSTOLI İTALYA'DA PREISTORİQUE GREEN LODGE TASARLIYOR

Preistoriche Green Lodge

İtalya'nın Montegrotto Terme (PD) şehrinde bulunan Terme Preistoriche Resort & Spa, Studio Apostoli tarafından tasarlanan ve konukseverliğe çevre dostu bir yaklaşım sergileyen Preistoriche Green Lodge'u tanıttı. Yedi süit, rampalar, yürüyüş yolları ve erişilebilir teraslardan oluşan yükseltilmiş bir sistemle birbirine bağlanan dört ahşap ayaklı yapıya entegre edilmiş. 

Preistoriche Green Lodge

Proje, yeni yapıları ve açık alanları desteklemek için 160 mikro kazık kullanarak asırlık ağaçların köklerini koruyor. Mimar Alberto Apostoli, ağaçların korunmasına öncelik vererek, loca yerleşimlerinin mevcut ağaçları kucaklamasını sağlamış. Karaçam çıtalarla kaplanan localar, sıfır CO2 emisyonu için doğrudan termal suyla çalışan bir ısıtma sistemine sahip, ahşap bazlı ve çevreyle uyumlu bir sistem kullanıyor. Studio Apostoli'nin bütüncül felsefesine uygun olarak benzersiz konumlara, sürdürülebilir yapıya ve doğayla uyumlu bir dengeye sahip. 

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ ATIK FAYANSLAR VE AHŞAP MOBİLYALAR SÜİTLERİ SÜSLÜYOR

Preistoriche Green Lodge

Konuklar içeride geniş pencereler, teraslar ve onları çevredeki parka bağlayan iç verandalar ile dinlenmek için tasarlanmış farklı renk paletlerini deneyimler. Süitler 35 ila 80 m² arasında değişmekte olup, geri dönüştürülmüş atık karolardan yapılmış endüstriyel parke zeminlere ve çevre dostu döşemeli ahşap mobilyalara sahip. 

Preistoriche Green Lodge

Botanik sahneler içeren duvar kağıtlarında FSC sertifikalı selülozdan ekolojik kaplamalar kullanılmış. Green Lodge'lar Net Zero özelliğine sahip ve ikisi maksimum erişilebilirlik için engelsiz. Green Lodge Ceva ve Green Villa Bertha, saunalar, duyusal duşlar, Türk hamamları ve doğal manzaranın büyüleyici manzarasına sahip ısıtmalı jakuziler gibi özel olanaklarla gelişmiş sağlıklı yaşam deneyimleri sunuyor. Studio Apostoli tarafından koordine edilen projenin tamamı, detaylara gösterilen özen ve sürdürülebilir malzeme seçimi vurgulanarak altı ayda tamamlandı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)