​SKD ve Koç Üniversitesi, Sürdürülebilirlik Yönetimi Sertifika Programı’nın İkincisini Başlatıyor

İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) ve Koç Üniversitesi’nin bir ilke imza atarak başlattığı “Sürdürülebilirlik Yönetimi Sertifika Programı”nın ikincisi 6-21 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Program, şirketlerin yetenek havuzunda sürdürülebilirlik bilincine sahip çalışanların sayısını arttırarak iş dünyasının sürdürülebilirlik stratejilerini hayata geçirmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Sürdürülebilir kalkınmanın dünya çapında iş dünyasının temel stratejisi ve bu stratejinin hayata geçirilmesi için sürdürülebilirlik bilincine sahip yöneticilere ihtiyaç duyulmakta.


Şirketlerin yetenek havuzunda sürdürülebilirlik bilincine sahip çalışanların artması için, SKD Türkiye ve Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları işbirliğiyle ortaklaşa düzenlenen II. Sürdürülebilirlik Yönetimi Sertifika Programı 6 Kasım 2015’te Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü’nde başlıyor. Her sektörden profesyonellerin ve ilgililerin başvurabileceği programda, sürdürülebilirlikle ilgili teorik bilginin yanı sıra şirket içi uygulamaya yönelik yöntemler ve iyi uygulamalar da yer alıyor.

Programda, Koç Üniversitesi akademisyenlerinin yanı sıra, SKD üyesi olan Türkiye’nin ileri gelen şirketlerinin yöneticileri de konuşmacı olarak yer alacak. SKD Yönetim Kurulu Üyeleri, sürdürülebilirliği kurum stratejilerine nasıl entegre ettiklerini katılımcılarla paylaşacaklar. “İş dünyasının sürdürülebilirlik stratejilerini” hayata geçirmesine büyük katkıda bulunacak program, yetenek havuzlarını oluştururken “sürdürülebilirlik bilincine sahip çalışanları istihdam etmek” isteyen şirketler için de kolaylık sağlayacak. Eğitim dili İngilizce olan program için son kayıt tarihi 2 Kasım 2015.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)