Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz

Çevre ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla yürütülmekte olan ve Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olarak “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışması gerçekleştirilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sözleşme makamı olduğu; Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT’nin faydalanıcı oldukları proje kapsamında gerçekleştirilecek olan yarışmaya başvurular 30 Ekim tarihine kadar alınacak. Yarışma, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinde “çevrenin korunması ve suyun verimli kullanımı”na ilişkin bilinç ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenleniyor.  Yarışma resim, afiş (poster), hikâye alanlarını kapsayan dokuz kategoride gerçekleştirilecek. İlkokul ve ortaokul öğrencileri özgün olarak çevre korunması ve suyun verimli kullanıma ilişkin düşüncelerini resimlerine hikayelerine ve afişlerine yansıtacaklar.

Yarışmaya katılacak eserler; sırasıyla okul, ilçe ve il komisyonlarının değerlendirmesinin ardından yarışmanın alanlarına göre MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü uzmanlarından oluşturulan Seçim Komitesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcisi tarafından değerlendirilecektir. Yarışmada dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri, Kasım ayı sonunda yapılacak olan projenin kapanış toplantısında verilecek. Türkiye genelinde ilk üçe giren öğrenciler dizüstü bilgisayar ile ödüllendirilirken, il birincisi olan öğrencilere okul çanta seti verilecek.  


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)