Türkiye’nin En Büyük Kompleks Yapılı Tıp Merkezi Elit Klinik, AAD Architects İmzası Taşıyor!

Özellikle sağlık alanında gerçekleştirdiği farklı ölçeklerdeki mimari ve iç mimari klinik projeleriyle öne çıkan AAD Architects Kurucusu Mimar Ayşegül Güner, son olarak İstanbul’un en prestijli projelerinin ve yaşam alanlarının bulunduğu bölge olan Vadi İstanbul’da konumlanan 18.000 metrekare oturum alanlı estetik merkezi Elit Klinik’in tasarımını gerçekleştirdi. 

Ulusal ve uluslararası ölçekte mimari ve iç mimari projelere imza atan Mimar Ayşegül Güner liderliğindeki AAD Architects, Türkiye’nin en büyük kompleks yapılı tıp merkezi Elit Klinik’in tasarımını hayata geçirdi. İstanbul’un prestijli yaşam alanı Vadi İstanbul’da bulunan Elit Klinik, üst düzey steril saç ekim operasyon bölümleri, farklı branşlarda medikal estetik bölümleri, tam teşekküllü ameliyathaneleri, teknolojik tedaviler içeren diş klinikleri ve genel sağlık birimleri ile çok sayıda sağlık birimini içeriğinde barındırıyor.

Blu Clinic

AAD Architects, tasarımının odağında insan ve insanın yüksek teknoloji ve sanatla yoğurulmuş estetikle bütünleşmesi olan tesiste, “gelecek nesillere ilham veren yeni klinik tasarımı” hedeflemiş. Yurt içi ve yurt dışı hastalarının otel konforunu aşan VIP odalarda konuk edildiği tıp merkezinde, dikkatleri üzerine çeken ilk nokta; tasarımında insan biyolojisinden esinlenilmiş olması, doğal ve organik formlar kullanılarak, teknoloji ve sanat algısının müthiş bir ahenkte birlikteliğinin yaratılması olmuş.

Blu Clinic

Elit Klinik hem geleceği yansıtıyor hem de insanın estetik görünümünde zamanı istediği gibi geri alabiliyor olması vizyonunu da kendi özünde hissettiriyor. Mekanların mimarlar tarafından insanlar için tasarlandığının altını çizen Mimar Ayşegül Güner, Elit Klinik projesinde sanat ile tasarımı özgün bir vizyonda buluşturduklarını şu sözlerle ilave ediyor: “Elit Klinik projesinde birçok sanatçı ile iş birliklerimiz oldu. Projemizde tüm sanatsal öğeler bir bütünsellikle, birbirine gönülden bağlı ilerledi. Proje tamamlandığında, işverenlerimizden mekan için “Her şey birbirini inanılmaz bir ahenkle tamamladı, evet bu bizim hikayemiz.” sözlerini duymak ise paha biçilemezdi.”

Blu Clinic

Künye: 

Proje Adı: Elit Klinik

Proje Yeri: Vadi İstanbul

Proje Ofisi: AAD Architects

İşveren: Abdulaziz Balvi, Fadıl Balvi

Fotoğrafçı: Aslı Akbulut

Konsept Tasarımı: AAD Architects

Elektrik Projesi: Akmed Elektrik

Mekanik Projesi: KMK Mekanik

Proje Bitiş Yılı: 2022

Toplam İnşaat Alanı: 18.000 m2

Proje Uygulama ve Hakediş Denetimi: Proplan 

Aydınlatmalar: Masia Lux Aydınlatma, Pedaş Aydınlatma

Banyo Ekipmanları: Vitra, Geberit ve Grohe

Mobilya İmalatları: Mass Mobilya, Akgün Mobilya


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)