Ukraynalılar İçin Geçici Modüler Konut Sistemi

Savaşın başlangıcından bu yana, Ukrayna içinde 7,1 milyondan fazla insan ülke içinde yerinden edildi. Bu büyüyen insani krize yanıt olarak, Kiev merkezli Balbek Bürosu, ülke içinde yerinden edilmiş Ukraynalılara konut sağlamayı amaçlayan modüler bir geçici konut sistemi geliştirdi. RE:Ukraine , kısa bir zaman diliminde konuşlandırılırken farklı arazi türlerine ve yerleşim yoğunluğuna uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır. Proje, Ukrayna'nın ateş altında olmayan bölgelerine yönelik olsa da, çerçeve yurtdışındaki mültecileri de barındırabilir.

Modüler Geçici Konut Sistemi

Proje, özel odalar, yemek pişirmek için ortak alanlar, sıhhi tesisler veya ortak alanlar barındırabilen 6,6'ya 3,3 metrelik temel bir modül kullanıyor. Modüller, oyun alanları ve yeşil alanlarla tamamlanan mahalleler oluşturabilen daha büyük, kendi kendine yeterli konut yapılarında gruplandırılmıştır. Mimarlara göre, ortaya çıkan yerleşim 8.000'den fazla insanı barındırabilir.

Mülteciler İçin Konut Çözümleri

Balbek Bürosu'nun Mimar ve Kurucu CEO'su Slava Balbek, "RE: Ukrayna, geçici olarak yerinden edilmiş insanlar için modüler bir şehir sistemidir. Projenin amacı, evlerini terk etmek zorunda kalan insanlar için onurlu bir yaşam tarzı sürdürmektir. Kısa bir zaman diliminde uygulanacak projeyle sakinler inşaatın başlamasından 2-3 ay sonra kasabaya taşınabilecekler. “İnşaatçı” sistemi farklı arazi türlerine, arazi şekillerine ve yerleşim yoğunluğuna kolayca uyarlanabilir."

Modüler Konut Sistemleri
Balbek Ofisi Ukrayna Konut

Girişim, yetkililerin, mimarların ve şirketlerin desteğini alarak ivme kazandı. Birkaç firma, ahşap çerçeve, SIP paneller ve sandviç paneller olmak üzere 3 seçenekte geliştirilen yapı sisteminin üretimine başlamaya hazır. Aynı zamanda, Chernivtsi Belediye Meclisi RE: Ukrayna çerçevesi altında geçici bir yerleşim merkezinin inşasını duyurdu ve Uzhhorod, Ternopil, Tyachiv ve Kiev'de diğer yerleşimler tartışılıyor.

Modüler Konut Projeleri
Modüler Konut Sigortası

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)