Ünlü mimarlar “Doors Akademi Arçelik Mutfağı”nda Mucize Lezzetler Yarattı

Arçelik’in mutfağına bu kez Türkiye’nin ünlü mimarları girdi. Mimarlar, İtalyan şef Moreno Polverini ile “Italian Feast” pişirme atölyesinde hem yemek yapma yeteneklerini sergilediler hem de keyifli bir akşam geçirdiler.

Arçelik’le Mucize Lezzetler pişirme atölyesi, “Moreno Polverini ile Italian Feast” Türkiye’nin önde gelen, başarılı mimarlarının katılımı ile 28 Mayıs Çarşamba akşamı Doors Akademi Arçelik Mutfağı’nda gerçekleşti.

Mimarlar, Arçelik mutfağında İtalyan şef Polverini önderliğinde, başlangıç olarak “Arancini” ve ana yemek olarak “Palerma Usulü Bonfile”den oluşan menüyü pişirdi.

Arçelik küçük ev aletlerinin mutfaktaki en büyük yardımcıları olduğunu söyleyen Şef Moreno Polverini, mimarlara lezzetli yemek yapmanın püf noktalarını anlattı. Arçelik küçük ev aletleri, Arçelik ankastre fırın ve ocaklar kullanılan atölyede İtalyan mutfağı konusundaki yeteneklerini ortaya koyan mimarlar, daha sonra hazırladıkları yemekleri birbirlerine ikram ettiler.

Keyifli anların yaşandığı Doors Akademi Arçelik mutfağındaki Italian Feast’e Dilruba Çelepçi, And Akter, Ali Doruk, İdil Lüleci Unan, Beliz Köprülü Sarıyer, Derin Sarıyer, Abdullah Burnaz, Ahmet Tolan, Cem Kocacıklıoğlu, Onur Sayın, Yöntem Sunar, ve Elif Günay katıldı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)