URBANJOBS’a, SPACE Best of Interior Design 2022’den Ödül!

İç mimari ve ürün tasarımı alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte ödüllü projelere imza atan İç Mimar Murat Dede liderliğindeki URBANJOBS, 10-11 Mayıs tarihleri arasında Zorlu PSM’de multidisipliner bir buluşma olarak gerçekleştirilen SPACE etkinliği kapsamında Zula Zorlu projesiyle Best of Interior Design 2022 Seçkisi’nde ödüle layık görüldü.

Best of Interior Design 2022 Seçkisi
Zula Zorlu
İç Mimar Murat Dede
İç Mimar Murat Dede

SPACE Best of Interior Design 2022 Seçkisi kapsamında, farklı disiplin ve kentlerden 50’nin üzerinde nominatörün önerdiği iç mekanlar arasından Tülin Hadi, Mine Mert, Günnur Özsoy, Tanju Özelgin, Arif Özden ve Kerem Özerler’den oluşan seçici kurulun belirlediği projeler ödül töreniyle sahiplerini buldu. Seçki kapsamında yer alan projeler ayrıca Tanju Özelgin küratörlüğünde hazırlanan sergide iki gün boyunca SPACE ziyaretçileriyle buluştu.

URBANJOBS Projesi
URBANJOBS Örnekleri

URBANJOBS tasarımı Zula Zorlu projesi, Zula markasının üçüncü lokasyonu olarak yalın ve steril tasarımı ile Türkiye’de örneğine pek sık rastlanmayan bir çizgiye oturuyor. Mekansal arayışın en yalın hallerinin arandığı proje, Türkiye’deki restoran kültürünün en doğal ifadelerinden birini sunmaya çabalıyor. Gereksiz tüm detaylardan arındırılan mekanda pişirme, servis, yıkama, yeme gibi salt bu işlevler için birbirinden ayrılan net alanlar ve düşünülmüş boşluklar oluşturulmuş.

Kafe Tasarımı

Sağlamlık, işlev, güzellik ve duygu olarak tanımlanan dört önemli mekansal öğenin hafifçe ve titizlikle uygulandığı projedeki ileri yalınlık, İç Mimar Murat Dede’nin ifadesiyle “Instagram mimarlığı”nın aradığının tam tersi bir çizgiyi işaret ediyor. Net formlar, yalın ritimler, iddiadan ve kaostan uzak görünümü ile Zula Zorlu, ne susuyor, ne de bağırıyor.

Mekana özel olarak tasarlanan yemek sandalyeleri ve bar sandalyeleri ile bu yalın tavrın içine görünür olan öğeler ekleyen URBANJOBS, masaların üzerine odaklanan aydınlatma ile neye vurgu yapılması gerektiğini anlatıyor.

SPACE Best of Interior Design 2022 Seçkisi’nde ödüle layık görülen Zula Zorlu’da kişilikli, dingin ve düşünülmüş bir tasarım yaratmak hedeflenmiş.

Künye:

İç Mimari Tasarım: URBANJOBS

Ürün Tasarımları: URBANJOBS

Uygulama: URBANJOBS

Aydınlatma Tasarımı: On Off

Fotoğraflar: Emre Dörter

URBANJOBS Hakkında:

URBANJOBS, 2017 yılında Murat Dede tarafından kurulmuş, İstanbul merkezli iç mimarlık ve tasarım stüdyosudur.

Genç ve hızla büyüyen ekibiyle iç mimari, ürün tasarımı, çalışma ortamları, mağazalar ve yiyecek-içecek deneyimleri üzerine projeler üreten URBANJOBS, kullanıcıların alışkanlıklarıyla beklentileri arasındaki bağı, mekanların boyutlarının ötesinde detaylarla kurmaya, “bütünsel tasarım” yaklaşımı ile şehrin nabzını tutan işlere imza atmaya devam etmektedir.Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)