​Yalıtım Enerji Tasarrufunda Kritik Bir Öneme Sahip

ODE, yalıtımın enerji tasarrufunda kritik bir öneme sahip olduğunun bilinciyle hareket ediyor ve tüm yatırımlarını da bu bilinç doğrultusunda hayata geçiriyor.

Global marka olma yolunda önemli bir adım daha atan ODE Yalıtım, sektöründe üretmiş olduğu tüm ürünlerine EPD belgesi alan tek firma oldu. EPD Belgesi ile çevreye olan duyarlılığını belgeleyen ODE, bu sayede Avrupa’daki sayılı üreticiler arasına girmeyi başardı.

Yalıtım sektörünün yenilikçi lideri ODE, global marka olma yönünde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Çorlu tesislerinde ürettiği ısı ve su yalıtımı ürünlerine tüm pazarlarda geçerli, uluslararası onaylı ve Avrupa standartlarına uyumlu Environmental Product Declaration (EPD-Çevresel Ürün Beyanı) belgesini alan ODE Yalıtım, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek ürettiği tüm ürünlere EPD belgesi alan tek firma oldu. EPD belgesi ile çevreye olan duyarlılığını bir kez daha gösteren ODE, bu sayede Avrupa’daki sayılı üretici arasına da girmeyi başardı. 

ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker: “ODE artık tescilli bir Avrupa markası” 

ODE Yalıtım olarak global bir marka olma misyonuyla, Türkiye yalıtım sektöründe yenilikçi uygulamalarla ilklere imza atmaya devam ettiklerini belirten ODE Yalıtım Genel Müdürü Ali Türker “ODE için, çevre ve yalıtım iç içe konulardır. Bu bağlamda ODE, tedarikçi üretici olmanın çok ötesinde sürdürülebilir bir gelecek için çalışan, “Geleceği Yalıtır” söylemini üretimindeki yeniliklerle desteklemeye devam eden bir şirket. ODE olarak, yalıtımın enerji tasarrufunda kritik bir öneme sahip olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm yatırımlarımızı da bu bilinç doğrultusunda yapıyoruz. Örneğin 2010 yılından itibaren geçiş yaptığımız yeni üretim sistemi sayesinde şu anda %100 Ozon Dostu köpük üretimi yapıyoruz. EPD belgeleriyle birlikte çevre duyarlılığımız ile artık tescilli bir Avrupa markası olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

EPD süreci Mayıs 2015’te başladı

Toplam 120.000 m² açık, 35.000 m² kapalı alana sahip 4 tesisinde üretim yapan ODE; ODE Isıpan XPS Extrüde Polistiren köpük, ODE Membran su yalıtımı ürünleri, ODE Starflex Cam yünü ve ODE R-Flex Elastomerik Kauçuk Köpüğü ısı yalıtımı ürünlerine detaylı bir çalışma sonucu EPD belgelerini aldı. Mayıs 2015’de başlayan proje sürecinde 4 ürün grubu için data toplanması, çevresel etkilerin hesaplanması, bağımsız denetleyiciler tarafından doğrulanması, her bir ürün için İklim Beyannamesi (Climate Declaration) hazırlanması gibi yoğun bir çalışma dönemi geçirildi. 

www.ode.com.trYorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)