Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri Eğitimi TSMD Akademi’de!

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) tarafından düzenlenen TSMD Akademi Eğitimleri yeni programlarla ilgililerle buluşmaya devam ediyor. 

29-30 Nisan’da Endüstri Ürünleri Tasarımcısı, Tasarım Fikirleri Kurucusu, Mentör, Öğretim Görevlisi Berna Dalaman tarafından gerçekleştirilecek “Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri” eğitimine katılarak kendi madeninizdeki yaratıcılık cevherinizi keşfedebilirsiniz. 

Eğitimin Amacı:

Yaratıcılık ve Yaratıcı Düşünce Teknikleri Eğitimi TSMD Akademi’de!

Yaratıcılık süreci, tüm duyusal ve düşünsel etkinliklerde, her türlü çalışma ve uğraşın içerisinde vardır. Yaratıcılık yalnız sanatsal süreçlerde ya da sanat eğitimi ve öğretimine ilişkin etkinliklerde rol oynayan bir yeti olmayıp, insan yaşamının ve insanlığın gelişiminin tüm yönlerinde yer alan temel bir yetenektir. İnsan tarafından tamamlanmış her işte yaratıcılık temel öge olarak bulunmaktadır.

Uygarlığın yolu yaratıcılığın taşları ile örülüdür. Kurumlar hayatta kalmak için inovasyona ve çağa uyum sağlamaya ihtiyaç duyarlar. Yaratıcılık da bu iki gereksinimi serbest bırakarak yeni fikirlerin üremesini sağlar. Liderler dünyayı değiştirmek için her zaman yaratıcı fikirler kullanmışlardır.

Kurumların rekabet edebilmesi için yeni fikirlere ihtiyaç vardır, bu da kurum içinde yaratıcı insanların bulunmasını gerektirir. Dünya genelinde yaratıcı endüstrilerin tırmanışta olması, “yaratıcı insanların ya da yaratıcı düşünce gücüne sahip olanların” iş hayatı içinde aranır hale gelmesine sebep olmuştur. Bu insanlar, zor durumlar karşısında problem çözme yeteneklerini yaratıcı bir biçimde gerçekliğe dönüştürme becerisine sahiptirler. Katılımcıların madenlerindeki, yaratıcılık cevherlerini bulmak amaçlanmıştır.

Eğitimin Sonunda Kazanılacak Yetenekler:

Yaratıcılık veya yaratıcı düşünce farklılığını anlama, bu yetiyi edinme, iş ve özel yaşama yansıtmayı başarma, toplumda farklılaşarak bulunulan konumu değiştirme, farklı bakış açısı geliştirme, sorun-çözüm yöntemlerini özgünleştirme. Bireye ait kişisel özellikleri bugüne kadar denenmemiş yeni algı ve yorumlar ile hissedilir bir dönüşüm edinme.

Kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için tsmdakademi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tarih: 29-30 Nisan 2023
Süre: 8 Saat (4+4) / 2 Gün
Gün ve Saatler: 1. Gün: 10:30-14:30 / 2. Gün: 13:30 – 17:30
Eğitmen: Berna Dalaman – Endüstri Ürünleri Tasarımcısı
Eğitim Türü: Yüz Yüze Eğitim
Eğitim Yeri: TSMD Mimarlık Merkezi
Kontenjan: 20 Kişi
Belge: Katılım Belgesi

*Öğrencilere ve TSMD üyelerine %20 indirim uygulanmaktadır.  


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)