EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Mimarlık, Beden ve Kıyafet Arasında Keşif

‘Travestir: Arquitectura, CuerpoyIndumentaria’ kıyafetle mekan ve beden arasındaki ilişkiyi araştıran görsel bir araştırma... Bu araştırma, disiplinler arasındaki sınırları araştırırken mevcut mimari fotoğrafçılığı sorgulamayı,  bu konuda bir tartışma açmayı ve yeni bakış açıları önermeyi hedefliyor. Burada iki ayrı estetik söz konusu: Birincisi mimarlık ve üzerinde çalışılmış bedenin birleşimi ikincisi ise aynı şekilde mimarlık ve bedenlerde bir diğerine üstün gelmeme durumu...

Bu sergi U.De Chile, DX Arquitectos’un genç mimarlık ofisleri ile Şilili genç tasarımcılar SILA, Vera Sielfeld ve Claudia’nın gardırobunun etkileşimli fotoğraf serisinden oluşuyor.

Her iki disiplinin birbirinin kendi doğasını anlaşılır kılan fotoğrafik kayıt yoluyla birleşimi araştırılmıştır. Kıyafet ve beden arasındaki etkileşim,  kıyafet açısından sabit, çok yönlü, geçici değişim sağlarken mimarlık olgusu ise sabit ve kalıcı bir durum olarak temsil ediliyor. Bu proje mimarlar Juan Jose Luzoro ve Camila Kuncar ve kostüm tasarımcısı mimar Karina Vukovic tarafından 2013-2014 yıllarında fotoğrafçı, görsel işitsel yönetmenleri ve tasarımcıların katılımıyla geliştirdi.

Kaynak: Begona Uribe,

https://www.plataformaarquitec...


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)