EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Bahadır Kul: Yapılarımızla Duygulara Yön Veriyoruz

İzmir Mimarlık Merkezi’nde AKG Gazbeton’un ev sahipliğindeki “Tasarımın Binbir Yüzü” anlatılarının ilkinde İzmirli sektör temsilcileri, mimar Bahadır Kul ile bir araya geldi. Mega yapılarda tasarımın inceliklerini İzmirli meslektaşları ile paylaşan Kul, “Yapılarımızla insanların duygularına hitap ediyor, mega projelere sosyal donatılar ekleyerek konforu arttırıyoruz” dedi. AKG Gazbeton ürünlerini, gazbetonun kolay ve hızlı taşınması, yapıya az yük bindirmesi ve iklimlendirmeye sağladığı katkı nedeniyle tercih ettiklerini ifade eden Bahadır Kul; “işbirliğimiz devam edecek, birlikte daha nice mega projeler gerçekleştireceğiz” diye ekledi.

Türkiye’nin en büyük gazbeton üreticilerinden AKG Gazbeton, ülkemizin modern ve öncü mimarlarından Bahadır Kul’u İzmir’deki “Tasarımın Binbir Yüzü” anlatılar serisinde, sektör temsilcileri ile bir araya getirdi.

İzmir’in son yüz yılına tanıklık etmiş tütün deposunun restorasyonuyla İzmir’e kazandırılan İzmir Mimarlık Merkezi’ndeki kokteyl ile başlayan söyleşide, Mimarlar Odası İzmir Şubesi yönetimi ve üyeleri ile üniversitelerden, kamudan ve özel sektörden seçkin davetli grubu yer aldı.

Kayseri Stadyumu’ndan, Eskişehir Stadyumu’na kadar sayıları 15’i geçen stadyum projeleri ile toplam da 20’ye yakın mega projeye imza atan Bahadır Kul, tasarım yolculuğunu ve tasarımın hikâyesini dinleyicilerle paylaştı.
Uluslararası Mimarlar Birliği tarafından 2014 yılının teması olarak seçilen “Sağlıklı Kentler, Mutlu Kentler” temasının, AKG Gazbeton’un bu proje için ilham kaynağı olduğu belirtilen etkinlikte, Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç; “Ülkemizin usta tasarımcılarıyla bir arada olacağımız bu etkinlikler serisinin ilkinde Bahadır Bey’e tasarım hikâyelerini bizimle paylaştığı için teşekkür ediyor, 2015 yılında da farklı projelerle işbirliğimizi sürdürmek istiyoruz” dedi.

Başta Eskişehir’deki stadyum projesi olmak üzere AKG Gazbeton’la çok sayıda proje yürüttüklerini ve proje süreçlerinde karşılıklı olarak yaratılan verimli ve çözüm odaklı çalışma dinamiğine de değinen Kul, “AKG Gazbeton ile çalışıyoruz çünkü gazbeton kolay ve hızlı taşınabiliyor, istenilen forma giriyor, rahat şekil alıyor, yapıya az yük bindiriyor ve iklimlendirme konusunda yapıya önemli katkı sağlıyor” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)