Bien Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

Hayatı kolaylaştıran fikirleri ve yaratıcı tasarımları bir araya getiren Bien, sektöre hazırlanan geleceğin mimarlarını desteklemek amacıyla Academia programını başlattı. Ankara OSTİM Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde 70 öğrenciyle buluşan Bien, bu program kapsamında yıl boyunca farklı üniversitelerde öğrencilere eğitim verecek.

Bien Academia

Türkiye ve dünya yapı sektörünün önde gelen markalarından olan Bien, Academia programı aracılığıyla geleceğin mimarlarını sektöre hazırlamayı ve seramik sektörünün dinamiklerini ve mesleki inceliklerini öğrencilere aktarmayı hedefliyor. Bu yılki eğitimlerine başlayan Academia programı, OSTİM Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde gerçekleşti. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden 70 öğrenciyle bir araya gelen Bien, öğrencilere mesleki ve teknik bilgiler sunarak katkı sağladı. Eğitimde Bien Marka ve İletişim Müdürü Ali Naci Ülkü, Bien Banyo Grubu Pazarlama Müdürü Cem Güvengiriş ve Mimar İlişkileri Uzman Yardımcısı Ayşe Çelik gibi uzmanlar da yer aldı. Ayrıca, eğitime OSTİM Teknik Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sare Sahil de katılarak öğrencilerin sorularını cevapladı.

Bien Pazarlama Direktörü Sümer Durmaz, sektörün lider markalarından biri olarak üniversite-sanayi iş birliğine büyük önem verdiklerini belirterek Academia programının bu bakış açısının bir yansıması olduğunu vurguladı. Bien'in bugüne kadar birçok üniversitede binlerce öğrenciyle buluştuğunu ve bu yıl da Türkiye genelinde mimarlık ve iç mimarlık öğrencileriyle bir araya gelerek onları sektör hakkında bilgilendireceklerini ifade etti. Durmaz ayrıca, verilen mesleki ve teknik bilgilerle geleceğin mimarlarının gelişimine katkıda bulunmayı ve Bien Academia programı ile yıl boyunca Türkiye genelinde farklı üniversitelerdeki öğrencilerle buluşmayı sürdüreceklerini belirtti.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)