EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

BTM'den Mega Projeler

BTM POLYPLAN Sentetik Su Yalıtım malzemeleri 2014 yılı içinde birçok MEGA PROJE’de kullanıldı. Bu projelerin içinde Symbol Kocaeli AVM projesi, Hereke Demiryolu Tüneli Projesi, İstanbul Metrosu Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı Projesi ve Ovit Dağı Tüneli Projesi yer almakta.

Kocaeli'de ilk kongre merkezi olan Symbol Kocaeli Projesi, aynı zamanda Kocaeli'nin en büyük karma projesi olarak hayata geçirildi. Toplam 185 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükselen projenin 43 bin metrekarelik bölümü hastane alanı, 62 bin metrekarelik bölümü alışveriş merkezi alanı, 12 bin metrekare alanı otel alanı olarak projelendirildi. Bu mega projenin temel su yalıtım uygulamaları BTM POLYPLAN Sentetik Su yalıtım malzemeleri kullanılarak yapıldı.

İstanbul-Ankara hızlı tren hattı projesi kapsamındaki Dilovası tünellerinin renovasyon işlerini gerçekleştiren Kolin İnşaat tarihi taş duvar kaplamalarına sahip olan bu tünellerin su yalıtımı için BTM POLYPLAN UG 200 ürününü tercih etti. Toplamda 20.000 m2 BTM POLYPLAN Sentetik su yalıtım malzemesi başarı ile uygulandı.
İstanbul’un en önemli hatlarından biri olan Kabataş – Mecidiyeköy – Mahmutbey metro hattının Mecidiyeköy – Mahmutbey kısmı Gülermak-Kolin-Kalyon iş ortaklığı ile hayata geçiriliyor. Proje kapsamında, mevcut Mecidiyeköy ve Mahmutbey istasyonlarına entegre olacak şekilde yapılacak olan; toplam 25.500 metre ana hat tüneli, 15 adet İstasyon, 1 km’lik viyadük ile ulaşılacak depo sahası ve bakım alanında su yalıtım ürünü olarak BTM POLYPLAN UG 200 tercih edilmiştir.

Dünyanın üçüncü Türkiye’nin en büyük karayolu tüneli olan İkizdere – İspir Ovit Tüneli ve Bağlantı Yolları’nın yalıtım işleri, BTM İzmir fabrikasında üretilen GeoSeal PVC membran ile yalıtılıyor. Rize – Erzurum yolundaki 15.000 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en büyük tüneli olan Ovit Tüneli projesi BTM’nin imza attığı mega projeler arasına girdi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)