BTM’den Pratik, Güvenli, Uzun Ömürlü ve Ekonomik Temel Bohçalama Sistemi: Bituproof

Sürdürülebilirliği işinin merkezine koyan, bu topraklardan çıkmış global bir marka olarak biz tüm iş yapış süreçlerimizde ülkemizi, insanımızı ve gezegenimizin geleceğini düşünerek hareket ediyoruz. Yeşil ve dijital dönüşümü birlikte gerçekleştirme, yani “ikiz dönüşüm” hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz.

Ürün gamını sürekli genişleterek, sektöre yenilikçi ve kaliteli ürünler kazandıran BTM, BTM Bituproof Temel Bohçalama Sistemi ile yapılaşmanın yoğun olduğu kent merkezlerinde, bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde ve kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak binaların temellerinde su yalıtımı için pratik, güvenli, uzun ömürlü ve ekonomik bir çözüm sunuyor. Ayrıca iksa sisteminde statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmayı sağlayarak, tam su geçirmezliği sağlanmasına olanak veren BTM Bituproof Temel Bohçalama Sistemi sektöre büyük bir yenilik getiriyor. BTM teknoloji ve bilgiyi doğru kullanarak yeni çağın ürünlerini hayata geçirmek misyonuyla sektördeki faaliyetlerini sürdürüyor. Bu misyon doğrultusunda BTM Bituproof Temel Bohçalama Sistemini sektöre kazandırdı.

Bituproof

2016 yılında “Yılın Su Yalıtım Ürünü” ödülüne layık görülen BTM Bituproof Sistemi, yapılaşmanın yoğun olduğu kent merkezlerinde, bitişik nizam vaziyette yapılacak yapıların temellerinde ve kentsel dönüşüm kapsamında yıkılarak yeniden yapılacak binaların temellerinde su yalıtımını pratik, güvenli, uzun ömürlü ve ekonomik bir şekilde çözmek için tasarlandı. Bitişik nizam yapıların bulunduğu kesimlerde, temel çukuru dik olarak açıldığı ve su yalıtım membranlarının yapıştırılacağı uygun yüzey elde edilmesi gerektiği için dıştan bohçalama sistemlerine göre daha komplikedir. Buna ek olarak, iksa sistemine yapıştırılmış olan membranın yapının statik perde duvarına da yapışması, statik perde ile su yalıtım membranı arasında tam yapışmanın sağlanması ve böylelikle tam geçirimsiz bir sistem elde edilmesi yakın bir zamana kadar mümkün olamamaktaydı.

BTM Bituproof Sistemi, tüm bu zorlukları aşarak uygulamada sağladığı kolaylıklara ek olarak gerek temel tabanında gerekse perde duvarda dökülen taze betona mükemmel bir yapışma sağlayarak tam bir su geçirimsizlik elde edilmesini olanaklı kıldı. BTM Bituproof Sistemi “su yalıtımı statik beton ile beraber çalışmalıdır” prensibine sadık kalarak üzerindeki özel kum katmanı ve ürünün mükemmel formülü sayesinde yaş betona kendiliğinden tutunacak şekilde tasarlandı. Ürün, yapının statik yapısına direkt tutunduğundan temelde koruma betonu gerektirmez. Ayrıca temel kazılarında koruma betonu yüksekliği kadar az kazı yapılır. Beton yüzey ile BTM Bituproof mükemmel tutunduğundan su, yalıtım ve beton katmanı arasında ilerleyemez.

Bituproof

BTM Bituproof Sisteminin Avantajları:

•Koruma betonu gerektirmez.

•Hafriyat, zaman ve işçilik tasarrufu sayesinde maliyet avantajı oluşturur.

•Hidratasyon ısısı ile birlikte yapısal betona mükemmel yapışma sağlar.

•İlerleyen zamanlarda yalıtımda oluşabilecek sorunların iç mekandan tespitine imkan verir.

•Şalümo ile kolayca uygulanır ve köşelerde ek elemanlara ihtiyaç duymaz.

•BitümIü içeriği sayesinde uygulama sonrası oluşabilecek sorunların hızlı ve kolay biçimde tamirine olanak verir.

•Topraktaki kimyasallara karşı dayanıklıdır.

BTM Bituproof Temel Bohçalama Sistemi Bileşenleri:

BTM BituProof Y

Sistemin temel tabanında (radye altında) kullanılan birinci kat membranı BTM BituProof Y, SBS katkılı elastomerik modifiye bitümlü, yüksek mukavemetli özel polyester keçe taşıyıcılı, binileri şalümo ile yapıştırılan ve üst yüzeyi ikinci kat membran BTM BituProof Protector’ a mükemmel aderans sağlayan üstün vasıflı bir membrandır. BTM BituProof Y uygulamasını takiben ikinci kat koruyucu membran olarak BTM BituProof Protector kullanılması tavsiye edilir.

BTM BituProof P

BTM BituProof Protector, alt yüzeyi kendinden yapışkanlı, üst yüzeyi dökülecek taze radye betonuna mükemmel şekilde yapışan ve beton ile membran arasında tam bir su geçirimsizliğini sağlayan özel mineral kaplıdır. BTM BituProof Protector, radye betonu dökümü öncesinde donatılar yerleştirilirken yüksek mukavemeti sayesinde olası mekanik tahriplere karşı sistemi mükemmel bir şekilde korur.

BTM BituProof D

Sistemi oluşturan elemanlardan BTM BituProof D, modifiye bitüm teknolojisinin en gelişmiş tekniklerini kendinden yapışkanlı elastomerik SBS modifiye bitümüyle ve her türlü çekme ve yırtılmaya karşı çok yüksek dayanımı olan özel keçesiyle birleştirdiği için en zorlu koşullarda kolaylıkla uygulanabilmektedir. BTM BituProof D’ nin özel mineral kaplı üst yüzeyi taze betona mükemmel aderans sağlayarak statik perde betonu ile membran arasında su geçirimsizliğini sağlar. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)