Çevreye Duyarlı, Sessiz ve Güvenli: Insinkerator Çöp Öğütücü Sistemleri…

Mutfaklar, evimizin en temiz olması gereken alanlarının başında geliyor. Çünkü sofralarımıza taşıdığımız yiyecek ve gıdalar, çoğu zaman evin bu özel bölümünde hazırlanıyor. Mutfaklardaki çöp torbalarında biriktirilen gıda atıkları ise kötü kokuya, bakterilere ve hatta haşerelere ev sahipliği yaparak insan sağlığını tehdit ediyor. Bu duruma teknolojinin sunduğu en pratik çözüm ise eviyelerin altına yerleştirilerek kullanılan çöp öğütücüler… Blanco Öztiryakiler güvencesi ile Türkiye’ye getirilen çöp öğütücü markası InSınkErator® ise mutfaklarda âdeta bir devrime imza atıyor.

Tek dokunuşla gıda atıklarına veda…

Gıda atıkları tüm evsel atıkların %20’sini oluşturuyor. Üstelik bu atıklar her gün yeniden çıkıyor ve her yemekten sonra artıyor. InSınkErator® çöp öğütücüleri, pratik ve çağdaş çözüm sunmanın yanı sıra giderek daha da büyüyen gıda atığı problemine çevreyle uyumlu bir çözüm sunuyor...


InSınkErator® özellikle Evolution® modelleri ile mutfaklara hijyen, konfor ve teknoloji taşıyor. Eviye altındaki bölüme çok yer kaplamadan sığacak küçüklükteki modelleri, güçlü motor teknolojisi, yaşam alanıyla iç içe olan modern mutfakların gereksindiği sessiz çalışma modu ve küçük parçacıklı öğütme özelliği Evolution® modellerini benzerleri arasında öne çıkartıyor. Quick Lock® bağlantı sistemi hızlı ve kolay montaj sağlıyor. Modeller pek çok eviyeye kolaylıkla takılabiliyor. İki ve üç aşamalı öğütme özelliğine sahip Evolution® modelleri, piyasada mevcut en mükemmel öğütme yapan öğütücüler olarak dikkat çekiyor. Evolution® modellerinde bulunan ses yalıtımı standart modellere göre %60 sessiz çalışma özelliği sunuyor. Serinin en üst modeli olan Evolution® 200 modeli, üç aşamalı öğütme teknolojisi ve sessiz çalışma özelliği ile tüm organik gıdaları öğütüyor. Paslanmaz çelik öğütme haznesi ve her organik atıkla başa çıkabilen güçlü paslanmaz çelik öğütme elemanlarıyla problemsiz kullanım kolaylığı yaratıyor. Çift yönlü dönüş sistemi ise ürünün ömrünü uzatıyor. Evolution® 200 modeli, 2 yıl parça ve işçilik garantisinin yanı sıra 6 yıl motor garantisi ile satışa sunuluyor.

Sürdürülebilir çevre için geri dönüşüme destek…

InSınkErator® çöp öğütücülerden çıkan gıda parçacıkları, modern atık yönetiminin parçası olan biyogaz ve biyokütle üretiminde kullanılabiliyor. Geri kazanılan enerji kaynağı, toprak iyileştirme maddesi ya da gübre olarak kullanıldığında dönüşüm tekrar başlıyor. Organik atıkların geri dönüştürülmesiyle, hem çevre kirliliği önlenmiş hem de toprağa bitkiler için gerekli olan besin elementleri geri verilmiş oluyor. Öğütücü sayesinde çöplüklerde daha az gıda atığı toplanıyor ve dolayısıyla sera gazlarının azaltılmasına yardımcı olur.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)