Çoğul İşlevler

Henning Larsen Architects tarafından tasarlanan , nefes kesici bir manzarada bulunan, 750m2 yeşil çatı alanına sahip Eysturkommuna belediye binası nehirle ikiye ayrılmış belediye binasını bir köprü gibi bir araya getirmiş.

Yemyeşil araziye, nehir ve yeşil çim örtüsü altında yer alan belediye binası, Belediye Meclisi ve idari personeli için yeni bir çalışma alanı oluşturuyor.

İskandinav manzarasının ve geleneksel bina şekline bir övgü sunmanın yanı sıra çağdaş mimari için yeni bir yol keşfeden mimarlar,  Faroese adasının mimarisini çağdaş bir yaklaşımla ele alırken geleneksel yapı öğelerine de yer vererek bu ilginç yapıyı üretmişler.

Geleneksel Faroese mimarisinde merkezi bir tema, doğa ile bina arasındaki bulanık çizgi, seyircinin manzaranın nerede bittiğini ve yapının başladığı yeri ayırt etmede zorluk yaşadığı gerçeği belediye binasının tasarımında kavramsal bir fikir olarak ele alınmış. Yapı ile manzara arasındaki geçici ile iki ada parseli arasındaki insanların da kamusal yaşama olan adaptasyonlarının artması hedeflenmiş.

Proje Künyesi:

Proje Adı: Şehir Salonu

Mimarlar: Henning Larsen Architects 

Bölge: Faroe Adaları, Danimarka

Yıl: 2018

Fotoğraf: Nic Lehoux 

Kaynak:  arch2oYorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)