Çok Renkli Anıt Ev

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Joshua Tree, California'daki Çok Renkli Anıt Ev

Çok Renkli Anıt Ev

Josh Schweitzer'in California'daki Joshua Tree Park'a sadece bir mil uzaklıktaki tarihi anıt evi ilk kez halka açıldı. Geniş bir kayalık vadi tarafından çevrelenen kübik yapı, çok renkli dış cephesi ve yamuk açıklıkları ile engebeli arazide yer alıyor. Yapının şekli Frank Lloyd Wright'ın New City of Mentalphysics'in ayak izlerini takip ediyor ve modernist mimarinin bir simgesi olarak duruyor.

Çok Renkli Anıt Ev

Doğal Çevreyi Yansıtmak

1990 yılında Josh Schweitzer tarafından tasarlanan ev, mimarın yakın arkadaşları ve ailesi için bir tatil evi olarak inşa edildi. Yapı California'nın yüksek çölünde zengin bir deneysel deneyim sunuyor ve radikal mimari geleneğinin devamı olarak kabul edilir. Ayrıca yapı birçok kitap ve derginin kapağında yer aldı. 

Çok Renkli Anıt Ev

Anıt ev, her biri farklı renkte olan üç binadan oluşuyor. Soluk maviler, yeşiller ve kırmızılar modernist evi baştan aşağı süslüyor. Modern yapı doğal peyzajın renk paletini yansıtarak, çevresiyle uyum sağlayacak şekilde inşa edilmiş. Gözlerden uzakta olan bu evde geniş bir ana yatak odası, uçsuz bucaksız manzaralı geniş bir oturma odası ve makyaj masası ile duşa kabin içeren bir banyo bulunuyor.

Çok Renkli Anıt Ev

Yapının öne çıkan özellikleri arasında ayrıca, şömine ve spa küveti bulunan özel bir arka bahçe ve açık yemek alanına sahip bir çardak yer alıyor. Yakın zamanda yenilenen ev artık halka açıktır. Ayrıca bu modernist yapı Homestead Modern aracılığıyla en az iki geceliğine kiralanabilir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)