EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı (WLAM) Kutlu Olsun

Peyzaj mimarisinin ve tasarlanmış tüm halka açık / özel alanların ay boyunca kutlanmasıdır. Amerikan Peyzaj Mimarlığı Derneği tarafından kurulan WLAM( Dünya Peyzaj Mimarlığı Ayı) , peyzaj mimarisinin günlük hayatımızı nasıl etkilediğini göstermeyi amaçlamaktadır. 
 
 
Peyzaj mimarisinin ve tasarlanmış tüm halka açık / özel alanların ay boyunca kutlanmasıdır. Amerikan Peyzaj Mimarlığı Derneği  tarafından kurulan WLAM, peyzaj mimarisinin günlük hayatımızı nasıl etkilediğini göstermeyi amaçlamaktadır.

Nisan ayı, peyzaj mimarisinin uluslararası bir kutlaması olan Dünya Peyzaj Mimarlık Ayı (WLAM) olarak peyzaj mimarı tasarımları üzerinden mekanları vurgulayarak mesleği halka tanıtmayı amaçlamakta ve New York‘taki simgesel Central Park‘tan en sevdiğiniz yerel parka kadar tüm Peyzaj Alanlarına selamlarını sunmaktadır.

1 Nisan‘dan itibaren, peyzaj mimarisinin tüm yönlerini en iyi şekilde göstermek için her gün belirlenen ayrı bir etiketle fotoğraf paylaşım etkinliği yapılmasına karar verilmiştir.

Buna ek olarak, her bir Amerika Peyzaj Mimarları Topluluğu (ASLA) üyesi sosyal medyada paylaşmak için tasarlanmış alanlarda fotoğraf çekmek için "İşte Bu Peyzaj Mimarlığı" cümlesi bulunan cüzdan boyutlu bir kart ile sosyal medyada paylaşacağı fotoğrafları daha etkili hale getirebilecektir. Bu çalışma ile ASLA, dünya fikir işbirliğini arttırmak ve bu yolla meslek disiplinini de geliştirmek için adımlar atmaktadır.

Siz de #WLAM2017 ile en sevdiğiniz peyzaj mimarının tasarladığı mekanları paylaşmayı unutmayın.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki adresleri ziyaret edebilirsiniz:

https://tagboard.com/WLAM2017/...
https://www.facebook.com/World...
https://dirt.asla.org/2016/04/...

http://www.peyzajmimoda.org.tr
Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)